Skocz do zawartości

[max około 3500] Unibike Viper czy Cube Nature Pro?


iposek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad wymianą rowerku, po dłuugich rozważaniach laika waham się między  tymi dwoma

https://www.cube.eu/pl/2021/bikes/city-tour/offroad/nature/cube-nature-pro-bluengreen-trapeze/

http://unibike.pl/vipergts.html

Różnice pomiędzy tymi rowerami mi umykają, mam nadzieję ze koledzy pomogą, naświetlą. Jako że natura obdarzyła grubymi kośćmi (tego się będę trzymał jak wagi sporo ponad 100kg :) ) to ważne dla mnie są koła, piasty i całe to towarzystwo które te obciążenia przenosi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube ma lepszą ramę z rurą tapered, Viper za to ma lepsze hamulce i chyba koła  ale słabszą korbę i ramę z prostą rurą. Mnie bardziej podoba się cube, choć rowery unibike darzę szacunkiem. Przy takiej wadze wziąłbym cube, ze względu na ramę, do której można założyć każdy nowy widelec oraz na korbę, bo ma zintegrowaną, sztywniejszą oś. Przepraszam, także cube ma korbę octalink a nie ht2. Mimo wszystko bardziej mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w którą stronę Ci będzie brakować? Większa zębatka na blacie w Giancie ma tylko 2 zęby mniej, niż w tamtych, mniejsza wprawdzie o 4 więcej, ale za to kaseta jest do 42. Będzie może trochę mniej ciasno zestopniowane, ale zakres masz podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie na podjazdach mi brakuje, wiem że to nie góral i szału nie będzie, ale jednak szukam czegoś z jak najlżejszym przełożeniem na podjazd. Giant wygląda spoko, zwłaszcza waga i amorek, ale martwi mnie ta mniejsza ilość przełożeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to na zjazdach, jeśli dobrze odczytałem tabelki w necie, to różnica pomiędzy 44-11 a 48-11 odczuję jako brak tego najsztywniejszego przełożenia w kasecie 48?

I drugie pytanko, czy któryś z kolegów orientuje się może czy do tego Gianta wejdzie opona  1,75 albo 2.0?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzisz, bo ja patrzyłem na model 2020, dodatkowy bonus, model 2021 jest w bardziej pasujących kolorach :) . Ośmielę się nie zgodzić z tym że to przerost formy, jeszcze do niedawna częściej zapinałem to najsztywniejsze przełożenie, w tym roku się jakoś mocno zestarzałem i się zaprzyjaźniłem z tym najbardziej miękkim, ale mimo to, te 46 zębów to dobra wiadomość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Zubrr napisał:

a w którą stronę Ci będzie brakować?

Co się dziwisz, jak mamy tu standardowy zestaw :) Czego będzie brakować - no przecież "30 biegów" to więcej niż 20, prawda ;) Oczywiście blat 48T też jest "niezbędny" przy kadencji 50-60 albo gdzieś przez chwilę z górki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...