Skocz do zawartości

[Do 1300] PILNE, używany MTB Wheeler Pro 39


Miczer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam dla siebie pierwszego MTB z początku myślałem nad nowym jednak ostatecznie szukam używanej maszyny. Mój wzrost to 180 cm, waga 75kg, przekrok 81cm.

Rower zamierzam użytkować do miasta i w lekkim-średnim terenie leśnym.

Znalazłem Wheelera Pro 39 najprawdopodobniej model z 2009 roku:

https://www.olx.pl/oferta/rower-wheeler-39-pro-CID767-IDGl8Bl.html#02ba3de0e0 

Całkiem ładny i szczegółowy opis. Jutro jadę oglądać ten rower. Napiszcie proszę czy waszym zdaniem rower jest dobrze wyceniony, czy może da się coś utargować?

PS: Post trochę pisany na ostatnią chwile ponieważ ten rower miał być sprzedany jednakże potencjalny kupujący się nie przyjechał oglądać roweru.

Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BuyBike napisał:

ja bym brał, w sklepie nowy 2300zł

Jeśli masz wolne 1000 zł to chętnie przyjmę :P A tak na serio to mnie zwyczajnie nie stać. Chce zacząć swoją przygodę z kolarstwem górskim małym wkładem, żeby zobaczyć czy w ogóle mi się spodoba. Dlatego postawiłem na używkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że teraz się powywracało w cenach, ale za 1200-1300 zł można było dostać jeszcze wiosną używany rower kilka lat młodszy i zdecydowanie na lepszym osprzęcie.

 

Tu masz 2 letni za 1000 zł: https://www.olx.pl/oferta/rower-superior-xc-807-CID767-IDGvKJE.html#e7121b69c9

kwestia przymiarki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, musiałbym właśnie zrobić rozeznanie ale późno to już nie będę dzwonił. Niektórzy to wołają srogie ceny za te rowery... Ten to jest mistrz na przykład: https://www.olx.pl/oferta/giant-rincon-mtb-xc-rower-gorski-l-21-shimano-alivio-caly-po-serwisie-CID767-IDGl7Ig.html#ca6a266b1c 

Teraz zjechał z ceną ale na początku chciał 1300 zł za 12 letni rower który katalogowo kosztował 1400 XD. Bo przecież "po remoncie i w idealnym stanie". "Niemiec tylko do kościoła nim jeździł"...

 

Kurcze teraz nie wiem co robić... Warto targować się żeby tak do 800-900 zjechał za tego Wheelera? Bo w sumie to mi się nawet podoba ten rower :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Bez przesady - 26" na ramie 17" i 27.5" na ramie 17" to nie to samo :no:
Jeżeli chodzi o rozmiar, to :
1.
z 26" przedział 18 -19"
2. z 27.5" przedział 17 - 18"
3. z 29" bezpieczniej wybrać 17", bo 18" jeśli są, to rzadko spotykane, a 19" prawdopodobnie będzie za wysokie przy Twoim przekroku ( dobrze zmierzyłeś ? ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KrissDeValnor napisał:

dobrze zmierzyłeś ?

Mierzyłem dwa razy wg poradnika na Rowerowych Poradach. Tzn lekki rozkrok, boso przy ścianie,  książka pod krocze żeby nie uwierała i od grzbietu książki do ziemi. Wyszło 81 i 80 cm także +/- 1 cm.

EDIT: Najwyżej jutro zmierzę jeszcze raz dla pewności :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Miczer napisał:

Jeśli masz wolne 1000 zł to chętnie przyjmę :P A tak na serio to mnie zwyczajnie nie stać. Chce zacząć swoją przygodę z kolarstwem górskim małym wkładem, żeby zobaczyć czy w ogóle mi się spodoba. Dlatego postawiłem na używkę.

chodziło mi że bym brał ten za 1100,  cenę sklepową podałem jako przeciwwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, wybaczam :D

Z racji ze mi się dzisiaj zdrowie pogorszyło, dzwoniłem do gościa i przełożyłem oględzinyteho Wheelera na pt. Dodatkowo skontaktowałem się z miejscowym handlarzem rowerów i powiedział mi że będzie miał 3 rowery w czwartek do 1500 zł. Mają to być 2 Treki Marliny (niestety nie pamiętał modeli) i jedna Merida (też nie pamięta modelu). Ogólnie on sprzedaje  kilkuletnie używki, importowane z zachodu i ma zwykle przecenione tak mniej więcej o połowę. Po ciuchu liczę że ta Merida to będzie jakieś Big Seven albo Big Nine z taperem (do 3k są takie modele z poprzednich lat) jeśli okaże się że tak to biorę z miejsca. Chyba warto co nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2020 o 20:03, KrissDeValnor napisał:

Ogólnie niezła propozycja, gdyby nie to, że rama 16" nieco za mała ( też mam 180 cm, ale ramę 17", a preferuję małe ), no i rower ma 4 lata ;)
Z drugiej strony 18" przy podanym przekroku może być na styk.

Trochę odgrzewam temat ale:

Mam pytanie czy twój rower jest na kołach 29" czy 27,5"? Ponieważ mam taką ofertę:

https://www.olx.pl/oferta/rower-author-spirit-17-CID767-IDGyaek.html#a97ab9149a

Rower ma właśnie ramę 17" ale na kołach 27,5" cena wydaje się być ok i myślę ze tą stówkę spuści... Dodatkowo w kwestii rozmiaru, wczoraj miałem okazję przymierzyć się do Krossa Level B1, z ramą M (19") na kołach 29". No i był za duży, od kosztowności do ramy było może 3cm? ;)

PS: Odpuściłem sobie kupno tego Wheeler'a, szukam czegoś na średnim/dużym kole :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mam 27.5" z podsiodłówką 44 ( nieco ponad 17" ), górna rura 59.5 cm, do tego mostek 10 cm i kierownica 72 cm, oraz offset sztycy 2 cm.
Przy takim samym wzroście i trochę dłuższej nodze ( chyba 84, bo w sumie dokładnie nie mierzyłem ) luzu mi nie brakuje - o ile pamiętam, to środek górnej rury jest na wysokości około 77 -78 cm.
Pierwsze wrażenie było trochę dziwne, że rower jakiś taki krótki - haczyłem czubkiem buta o przednie koło i siodełko było za nisko, ale potem specjalnie nie narzekałem, choć rower niby mógłby być większy, jednak pierwotne założenie był takie, żeby rower był możliwie jak najmniejszy, no i jest ;)
Mierzyłem wtedy z ciekawości rozmiar 19", i też by było OK, ale zafiksowałem się na malucha :icon_wink:
Wcześniej nakręcałem się na 18", ale byłby zza granicy, a chciałem się przymierzyć, no i sztywna ośka z przodu przeważyła szalę.
Teraz podejście wielu osób jest takie, że luz w kroku to nie wszystko, a bardziej liczy się długość ramy - mogę się zgodzić, ale na pewno nie zaakceptowałbym roweru, którego ramę delikatnie czułbym na precjozach :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według strony Authora idealny rozmiar ramy dla mnie to właśnie 19"  (dla ramy 17" maksymalny wzrost to 172cm) ale pojadę się przymierzyć tak czy siak.

A rower jak oceniasz? Warty tych pieniędzy? Uważam że osprzęt jak na start jest  dla mnie w zupełności wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...