Skocz do zawartości

[2021] Rowery marki Giant


TjakTomek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Cóż taka cisza? Giant chyba jako jedyna "wielka" firma nie próbuje nas podwójnie wydymać podnosząc ceny i jednocześnie wstawiając gorsze podzespoły porównując do modeli z rocznika 2020.

Wchodzi nowy Trance 29 X, zwiększony skok, inna geometria w porównaniu do modelu 29. https://www.giant-bicycles.com/pl/bikes-trance-x-29-2021

Co więcej? Nie wiem, interesują mnie tylko ścieżkowce.

A Wy coś wypatrzyliście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie jadę zamówić TCR Advanced 2 Disc 2021, który względem rocznika 2020 zyskał upgrade w postaci "poprawionej" ramy i karbonowej sterówki...i wyższą cenę oczywiście.
Jeśli chodzi o szosy, to w porównaniu z innymi producentami i tak nie dymają tak bardzo. :)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trance X wydaje się bardzo fajny. Zastanawia mnie tylko jak ten kąt podsiodłówki przekłada się na rzeczywistość, a dokładniej jak to wygląda dla docelowej wysokości siodła i przy uwzględnieniu sagu. Na podjazdach fajnie, ale jak trzeba parę km zrobić po płaskiemu, to może być niewygodnie. Poza tym jaram się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafu Giant zawsze był rozsądnie wyceniony porównując do Treka, Scotta czy Specialized. Potrzebujecie tyle skoku? W zaprzyjaźnionym salonie Treka dostałem fajną ofertę na Fuel EX 8 XT 2021 stąd pytanie, ale mam uraz do marki i raczej preferuję okolice 120mm. Aktualnie w hardtailu mam właśnie tyle i rzadko dobijam. Kilka razy w roku, z reguły zostaje zapasu 2 mm - 1,5 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TjakTomek

No właśnie celuję w 130-140mm skoku. Giant ma tylko 5mm więcej niż Trek. Są przecieki, że jeszcze w tym miesiącu wyjdzie nowy Spec Stumpjumper i też będzie miał skok 140/130.

W Geniusie mam 150/150 i mi to nie przeszkadza, ale tam mogę jednym ruchem manetki utwardzić zawieszenie i ograniczyć skok z tyłu do 100mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich. 

Widząc wątek Gigantów postanowiłem się dołączyć. Kilka dni temu kupiłem swojego pierwszego fulla. To Giant Trance na kołach 27,5 rocznik 2021. Jazda na nim to całkiem inna historia niż HT. Na razie na wyższe góry nie było czasu i warunków (ciągle sypie) ale na wyboistych ścieżkach sprawdza się doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Muszę poszukać po sklepach. Mam nadzieję, że nie jest to szczególnie trudna operacja bo chciałabym fajnie o ten rower zadbać. Po jednym z pierwszych wyjazdów był straszliwie ubłocony i po dłuższym myciu na ramie nie było widać śladów czyszczenia ale też starałem się robić to delikatnie. Z drugiej strony kamienie na szlaku to już inna bajka. Zastanawiam się też czy jest jakaś szczególnie dedykowana osłona na spód ramy, podobna do osłony trójkąta przy łańcuchu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...