Skocz do zawartości

[sztyca regulowana] Merida Big Nine 500 Lite


hawkeye

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, orientuje się ktoś z Was czy można poprowadzić linkę sztycy wewnątrz ramy w rowerze Merida Big Nine 500 lite? Na stronie producenta jest opis :

"Wszystkie modele karbonowe i aluminiowe z ramą LITE pozwalają przeprowadzić przewody sztycy wewnętrznie, pozostałe modele wymagają zewnętrznego prowadzenia."

Zrobiłem zdjęcia swojego roweru, czy to właśnie tędy ma przebiegać linka (pomarańczowa linia)? Zagięcie pancerza w takim układzie będzie bardzo ostre...

Druga sprawa to wybór samej sztycy, zastanawiam się pomiędzy tańszym Brand X Ascend a droższym OneUp, różnica to około 400-500 zł. Nigdy nie miałem do czynienia ze sztycą regulowaną i zastanawiam się czy faktycznie dostanę coś w zamian za te 500zł więcej.

 

 

IMG_20200913_102259.jpg

IMG_20200913_103250.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam od kilku dni i ogólnie w Polsce jest słaba dostępność (głównie FOX- za drogi i RS- nie chcę hydr). Myślę nad zamówieniem w Niemczech :OneUp Components Dropper Post. Jednakże szukam jakiejś oszczędności, manetka z decathlonu chyba powinna to obsłużyć, co? Baryłka linki od strony sztycy, do manetki przykręcana (wyglada jak Brand-X). 

 

manetka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuję się do podobnego upgradu w swoim dziku, myślałem o dropperze Meridy:

https://www.merida-bikes.com/pl-pl/accessory/266/merida-expert-tr

Ma ktoś doświadczenie ze sztycami regulowanymi Meridy?

Jak sobie poradziłeś z tym uchwytem przy główce ramy trzymającym pancerz linki? Nawiercałeś dodatkowy otwór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nawiercałem, miałem wolny otwór po usunięciu przedniej przerzutki. Natomiast z lewej strony oryginalnie jest port z dwoma otworami (hamulec i przerzutka). Może uda Ci się dokupić taki dwu otworowy.

 

Czytałem, że brandowane droppery to często Brand X Ascend więc polecany model. Ja na pewno mogę polecić manetkę z Decathlonu. Cenowo bije wszystko, a co do jakości wykonania to nie mam się czego przyczepić. Co do sztycy ze skokiem 170mm to u mnie nie było szans żeby taką zainstalować. Poza tym ile sztyca wystaje z ramy trzeba zwrócić uwagę na to jak bardzo można ją wsunąć do ramy. U mnie np. było to 235mm czyli do śruby od koszyka na bidon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja mam M. Na stronie OneUp jest fajny kalkulator długości sztycy jaką można zamontować, ale oczywiście ma zastosowanie tylko do OneUp.

 

W ostateczności jeśli nie uda się kupić to myślę że bez problemu uda się również nawiercenie. Tym bardziej że z lewej strony masz na wzór ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opóźnieniem ale dział techniczny Meridy odpowiedział. Polecili zakup z tej strony https://bikeatelier.pl/szukaj?controller=search&orderby=position&orderway=desc&search_query=smart+entry&submit_search=

Przelotka kosztuje 30 PLN także jestem miło zaskoczony, spodziewałem się że na takich akcesoriach będą zdzierać a tu cena nienajgorsza. Pozostaje wybór droppera:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...