Skocz do zawartości

[chwyty] Sylicon - co jeśli nie Esi Chunky? Bontrager Silicone?


Alsew

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc na forum i temat chwytów syliconowych to ogólnie patrząc jest Esi i długo, długo nic. Sam doceniam ich wygodę ale kusi spróbować czegoś innego. Najbardziej kuszą mnie Bontragery. Miał ktoś w rowerze ? O innych firmach też chętnie posłucham ;-) A może ma ktoś porównanie Esi do innych wyrobów? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko piankowe? Bo ja poszedłem w rasowe gumowe po Esi Extra Chunky i jestem oczarowany do dziś. Tak powinien grip działać - klei łapkę jak cholera, do tego same gripy są bardzo trwałe. Na ESI latałem rok, na Race Face kończę drugi i nadal wyglądają i działają super. Pierwsze dwie - trzy jazdy byłem mniej przekonany, bo twardsze, mniejsza średnica - ale po tych kilku chwilach - dla mnie bajka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TheJW napisał:

Ale osobiście nie używałem.

Prawie każdy producent ma teraz w swojej ofercie sylicony więc ze znalezieniem nie ma problemu gorzej że znalezieniem opinii :-) 

2 godziny temu, cervandes napisał:

Tylko piankowe? 

Nie wykluczam gumowych . Budżet max to 150zl waga max to 100gram. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macałem przed  chwilą Kellysy sylicone i za nic bym ich nie kupił więc nie wrzucał bym wszystkich syliconów do jednego worka. Jest jeszcze chwila do namysłu ale chyba kupię te Bontragery, mimo że de facto są cięższe i droższe od Esi ale chociaż można o nich powiedzieć że są czarne. A materiał wydaje się identyczny. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem ESI, ale przeszkadzała mi w nich niska trwałość i to, że po długiej jeździe w deszczu zaczęły się obracać. W międzyczasie próbowałem jakichś skręcanych gripów SRAM, ale tylko upewniłem się w tym, że mimo wszystko lubię moje ESI - tamte były za twarde i za cienkie. Aktualnie mam założone Ergon GA2 (w wersji FAT) i muszę przyznać, że są mega wygodne. Dłoń dobrze leży, guma jest miękka i przyczepna. Przeżyły też już glebę, po której silikonowe gripy nadawałyby się do wymiany.

Widzę tylko, że problemem może tu być waga, bo GA2 (regular) ważą 110g:

https://www.ergonbike.com/en/product-details.html?a=griffe&anr=42411690&s=ga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylicony Cube doszły. Faktycznie są znacznie bardziej czarne niż Esi. Wygladają super. Materiał przy pierwszym kontakcie wydaje się jak w Esi. Zobaczymy jak w praktyce... W moim odczuciu są jeszcze ciaśniejsze i trudniej wchodzą na kierę niż Esi. Prawdziwa mordęga... Cos czuje że przy ściąganiu bez noża do tapet się nie obejdzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Alsew napisał:

Faktycznie są znacznie bardziej czarne niż Esi. Wygladają super. Materiał przy pierwszym kontakcie wydaje się jak w Esi.

To dobrze że zadowolony, jak dla mnie dużo wytrzymalsze i lepszy pewniejszy chwyt na nich jest.

Co do zakładania polecam płyn do naczyń bez wody, na kierownice i do środka chwytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Supacaz trzymałem w dłoni, sprawiały dobre wrażenie ale nie używałem.

Na Esi jeżdżę i w sumie to nie chwalę ani nie ganię. Z drugiej strony to może dobrze bo rolą chwytów jest pełnić swą funkcję bez myślenie o nich.

Kobitce założyłem Velo Silikon - trochę twardsze od Esi ale generalnie spoko wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu napaliiłem się na Esi itp chwyty czytając opinie ale cena za kawalek pianki mnie odstraszała. 

Wkońcu zamówiłem silikonowe pianki z Ali za 7pln i jestem zadowolony. Od dwóch sezonów są bez uszczerbku, wyglądają jak w dniu montażu. Siedzą dobrze i dobrze się je trzyma. 

Dwa miechy temu zamówiłem też za 12pln takie pianki Risk też z Ali dla żony. Też są super. Nie widzę sensu płacić 90pln za Esi itp. Choć przyznam że nie miałem okazji macać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, grzechotnick napisał:

Nie widzę sensu płacić 90pln za Esi itp. Choć przyznam że nie miałem okazji macać.

 

To nie ma co komentować. Żadne pianki i pseudo silikony z aliexpress za kilka dolarów nawet nie umywają się do ESI. Przerobiłem kilka niby dobrych i bez porównania do oryginałów.

Zamówiłem te Cube na próbę, jestem ciekaw co to będzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@grzechotnick Kwestia tego, ile jeździcie... Niedzielnemu rowerzyście to i nawinięta stara dętka wystarczy.
Ja ścigając się i trenując teraz wyłącznie na MTB po prostu nie mam czasu i ochoty na eksperymenty. Myślę, że ludzie kupujący chwyty ESI myślą podobnie do mnie. Są po prostu pewne i sprawdzone. Wiesz, co kupujesz.

Problem z ESI jest jeden - nie mają gripów w kolorze żółty fluo, który pasowałbym mi do ramy i ożywił kokpit (dopóki by się nie upieprzyły). :D Swojego czasu rozglądałem się za alternatywą w tym kolorze, ale zgodnie z powyższym - poszedłem w ESI. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TheJW napisał:

Niedzielnemu rowerzyście to i nawinięta stara dętka wystarczy.

Pewnie tak i nawet nie będzie różnicy koloru w porównaniu z czarnymi Esi :-) Kupiłem przez net czarne Esi ale po tym jak je zobaczyłem to myślałem że się zapłacze. Moje 10 letnie córki zapytały, co to za badziew? I do kompletu złote korki :-) Miały już wylądować w Paczkomacie ale znalazł się ktoś komu nawet pasują do szarej ramy. 

1 godzinę temu, TheJW napisał:

Ja ścigając się i trenując teraz wyłącznie na MTB po prostu nie mam czasu i ochoty na eksperymenty. Myślę, że ludzie kupujący chwyty ESI myślą podobnie do mnie. 

Rozumiem że jesteś pro ale poważnie zmiana chwytów to aż taki eksperyment? Zmiana opon to musi dla Ciebie prawdziwa eksploracja :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Alsew napisał:

Zmiana opon to musi dla Ciebie prawdziwa eksploracja

A żebyś wiedział... ;) Na szczęście znalazłem tę jedyną i na razie z nią zostaję. :wub:

Z tymi chwytami chodzi o to, że nie chcę kupować czegoś tańszego o np. 30 zł i po dwóch jazdach przekonać się, że są:
- za twarde
- za śliskie
- za cienkie
- odkształcają się
- ...
Potem i tak musiałbym zamówić sprawdzone ESI. Mam dość "kapryśne" nadgarstki, dlatego np. nie mogę jeździć w rękawiczkach z wkładkami. Podobnie jest z chwytami - za twarde powodują dyskomfort.

No i jak pisałem - na razie mam tylko jeden rower, więc wymiana chwytów na takie wpływające negatywnie na komfort jazdy od razu spowodowałaby spadek motywacji i brak chęci do jazdy skoro miałaby być męcząca, a to przełożyłoby się pewnie na zmniejszenie ilości treningów lub ich bylejakość (do czasu kupienia nowych chwytów ofc).

Może jutro przyjdzie szosa, to sobie na jesieni poeksperymentuję z jakimiś chwytami w kolorze fluo (na razie widziałem je w ofercie Supacaz i Accent, Scott ma, ale tylko 30mm średnicy, więc zdecydowanie za cienkie dla moich łap). :)

Co do koloru ...no ten "czarny" od ESI to faktycznie taki mało czarny. ;) Ale nie jest to znowu jakaś wiedza tajemna i właściwie w każdej dyskusji, gdzie o nich mowa, jest o tym wzmianka. Mnie osobiście ten kolor odpowiada, bo mam w rowerze trochę wstawek w podobnym odcieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, TheJW napisał:

A żebyś wiedział... ;) Na szczęście znalazłem tę jedyną i na razie z nią zostaję. :wub:

Kiedyś Peyote teraz CST ;-) 

1 minutę temu, TheJW napisał:

Może jutro przyjdzie szosa, to sobie na jesieni poeksperymentuję z jakimiś chwytami w kolorze fluo (na razie widziałem je w ofercie Supacaz i Accent, Scott ma, ale tylko 30mm średnicy, więc zdecydowanie za cienkie dla moich łap). :)

Tez szukałem żółtych fluo. Author ma takie o nazwie xc elite (czy jakoś tak), nie podają obwodu ale wyglądają na grubaski i waga też by na to wskazywała.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po pierwszych testach mogę powiedzieć że Esi są wygodniejsze. Mam pewnie trochę spaczone wrażenie bo jeździłem na Extra Chunky. Co ciekawe wygodniej mi było bez rękawiczek bo chyba moja skromna dłoń takiego obwodu nie toleruje. Na tych Cubach w połączeniu z rekawiczkami jest ok bo jednak są chudsze. Patrząc na to że idzie zimno to na duży plus. A ogólnie to trochę jestem zły bo spodobała mi się inna kiera i obawiam się że ściągnięcie tych Cubów w całości może być niemożliwe :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To niedobrze, bo waga Cube (81g) odpowiada właśnie ESI Extra Chunky, ja swoich nie założyłem jeszcze. Niebieskie wyglądają ok, chociaż mają więcej połysku niż pierwowzory.

Swoją drogą ESI są z jednej strony grubsze (nie wiem czy Extra Chunky też) i trzeba na to zwracać uwagę przy montażu. Te Cube wyglądają, jakby miały jednakową grubość na całym obwodzie, może to jest właśnie powód dlaczego Ci nie pasują i dlaczego mogą być mniej wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...