Skocz do zawartości

[rogi] Karbonowa kierownica a rogi


Imar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Planuje nowy projekt. W rowerze będzie zamontowana karbonowa kierownica. Nie przystosowana pod montaż rogów. Na rynku istnieją kierownice karbonowe przystosowane pod montaż rogów. Taka kierownica zazwyczaj na końcach jest wzmocniona tuleją z tytanu.

Chciałbym zapytać się czy ktoś montował rogi do karbonowej kierownicy nieprzystosowanej do montażu rogów? Z jakimi rezultatem.

Interesują mnie rogi pokroju Extralite 38 gram / para, ew. kcnc. Moment dokręcenia dla Extralite wynosi 3-4 Nm.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierownica przystosowana do montażu rogów najczęściej ma na końcu tytanową siatkę i chropowatą powierzchnię. Bez tego przy wspomnianym wyżej momencie dokręcenia śrub kiedy zaprzesz się na rogach np. podczas sprintu, to z dużą dozą prawdopodobieństwa rogi będą Ci się obracać i kaleczyć włókno. 

Generalnie robisz na własne ryzyko, od wewnątrz takie połączenie można wzmocnić odpowiednimi korkami, np. Syntace aczkolwiek są dość ciężkie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie mam chińska kiere z węgla i chińskie rogi z węgla i nic się nie dzieje od dwóch sezonów. Rogi przykręcane bez klucza dynamometrycznego na wyczucie. Nic się nie obraca itp. Co prawda nie siłuje się z nimi specjalnie w terenie, zazwyczaj łapie za nie jak sune sobie w trasie gdzie nie przewiduje zbytnich zmian biegów czy hamowania. 

Nawet nie wiedziałem że są kierownice przystosowane specjalnie pod rogi.

Sztyce z węgla też są jakoś wzmacnianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odzew. O korkach już coś wiem. Te z syntace są do konkretnych kierownic. Znalazłem expandery speca 22g/para.

Może znacie kierownice kompatybilna z montażem rogów? Jedyne sensowne rozwiązanie to kierownica Schmolke.Tylko że cena adekwatna.

Rozważam również rogi togs.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Imar napisał:

Może znacie kierownice kompatybilna z montażem rogów? Jedyne sensowne rozwiązanie to kierownica Schmolke.Tylko że cena adekwatna.

Syntace Duraflite carbon ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, SoloTM napisał:

to jest to ?

Tak, i im podobne. 
 

2 godziny temu, Imar napisał:

Jedyne sensowne rozwiązanie to kierownica Schmolke.

Schmolke to IMHO jedna z najmniej sensownych tuningowych marek na rynku. Kierownicy i sztyce pękały na potęgę jeszcze jak moda na light bike weszła do Polski. A i dziś są z nimi problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że nie zależy mi na rogach do mocniejszego pedałowania. Chodzi głownie o zmianę pozycji dłoni na kierownicy.

Zastanawiam się również nad Innerbarends® 411 R Carbon.

https://www.sq-lab.com/produkte/innerbarends/sqlab-innerbarends-411-r-carbon.html

Dostałem informacje od producenta że jeśli kierownica ma zatwierdzony moment dokręcenia na 5nm to mogę zamontować te rogi.

Jak dobrze myślę to każda kierownica ma zatwierdzony moment 5nm, klamki i manetki najczęściej przykręcamy z takim momentem.

W tym przypadku raczej nie ma co się martwić, obejma jest szeroka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...