Skocz do zawartości

[Fitness] Stary CroMo 26'' pomysł na kołach 28'' z oponą 28c


Sobek82

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kiedyś podobną zębatkę przerabiałem. Kupiłem takie duże kawałki papieru ściernego, przykleiłem go do płaskiej podłogi w garażu taśmą dwustronną żeby się nie przemieszczał i okrągłymi ruchami szlifowałem zębatkę (razem z korbą, bo za kobrę lepiej trzymać niż samą zębatkę, zresztą w mojej korbie zębatka była niedemontowalna, w twoim przypadku chyba też tak jest). Oczywiście trochę zabawy z tym jest :)

Ja przerabiałem taką korbę https://allegro.pl/oferta/mechanizm-korbowy-jednorzedowy-38t-x-170-mm-7810934817

EDIT:

Żeby było estetycznie to potem z drugiej strony, tam gdzie szlifowałem psiknąłem czarnym sprayem, wyszło jak z fabryki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zrobił tak:

montuję korbę do suportu, suport np. w imadło na stole. I teraz zamocować szlifierkę kątową ze ściernicą tak, by lekko dotykała zębów od dołu, i obracać korbą, równomiernie zdejmiesz materiał. Zmierz ile ma teraz, pewnie niewiele trzeba zebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na 'sucho' to wygląda ok. Ale ciekawe jak poskładasz to do kupy i jak się będzie zachowywało w czasie jazdy. Bo jak zębatka będzie choć trochę za szeroka to w najlepszym wypadku łańcuch będzie Ci się klinował na zębach i podwijał przy opuszczaniu zębatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...