Skocz do zawartości

[trenażer] Jaki trenażer magnetyczny/hydrauliczny do budowania bazy?


pedator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Po kilku latach przerwy wracam do kolarstwa. Kupiłem już odpowiedni rower korzystając z tego, że jest po sezonie i taniej ;) 
Chciałbym kupić dobry trenażer na budowanie bazy przez zimę. Rower mam na 11 rzędowej 105tce, karbonowa rama, chciałbym coś na czym będę mógł komfortowo dłuższe treningi. 

Chciałbym też od razu zapytać o jakieś wskazówki dotyczące jazdy? Nigdy wcześniej z trenażera nie korzystałem (tylko z rolkowego przez ok 3msc, ale totalnie mi nie leżała taka zabawa, więcej upadków niż jazdy :D ) 

Mój budżet to 1000zł, ale jak znajdzie się jakaś 'perełka' w wyższej cenie to dopłacę. Mogą być używane.

Chciałem przy okazji zapytać, żeby nie robić 150 wątków na start o kierownicę. Mój rower ma taką standardową okrągłą rurę, a pamiętam że mi się zawsze wygodniej jeździło na takiej ze spłaszczoną górą. Czy kierownica ZIPP Service Course SL80 będzie dobrym wyborem, czy szukać czegoś lepszego?

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogą być używane to poluj na coś direct drive, choć szanse powodzenia małe.

19 godzin temu, pedator napisał:

Chciałem przy okazji zapytać, żeby nie robić 150 wątków na start o kierownicę. Mój rower ma taką standardową okrągłą rurę, a pamiętam że mi się zawsze wygodniej jeździło na takiej ze spłaszczoną górą. Czy kierownica ZIPP Service Course SL80 będzie dobrym wyborem, czy szukać czegoś lepszego?

Zależy jak bardzo chcesz płacić za markę. Takie pro plt ergo będzie kosztowało połowę tego co zipp (w porównywalnej kasie fajne kierownice robi deda). BTW nie wiem czy jest sens szukania alu za większą kasę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź

Ta kiera pro plt ergo wygląda jak coś czego potrzebuje. Co do trenażera to się naczytałem i nasłuchałem i doszedłem do wniosku że najlepsza jest właśnie taka opcja i będę szukał Elite suito w dobrej cenie.

Dziękuję jeszcze raz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Głupi budżet, na dd za mało,  do smart trzeba i tak dołożyć. Do 1k kupisz np. Elite  novo force i np. dokładkę misuro plus. Na zwifcie  polatasz,  moc mierzy estymowana,  aplikacja elite ujdzie. Oczywiście z każdym trenazerem i czujniki blue,ant+ obsłużysz zwifta. W Deca mieli kiedyś jakiegoś smart taxc za 999 ale opinie średnie były. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja w sumie rozpoczynam bodajże już trzecią zimę z Tacx Flow Smart, co prawda w Deca był w cenie 999zł ale już go nie widzę, w CentrumRowerowe.pl ciut drogo:

https://www.centrumrowerowe.pl/trenazer-tacx-flow-smart-pd22774/?v_Id=143624&gclid=CjwKCAjw_Y_8BRBiEiwA5MCBJqbhSJtufeC7dTeSPjFI_9wMM5lLkp8B67tC-CxpzKj-b03bmZ-zFxoCV6wQAvD_BwE

bo to już cena Vortex-a, który jest tak jakby poprawioną wersją Flow Smart-a:

https://www.tacx.com.pl/trenazer-vortex-smart/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...