Skocz do zawartości

[buty] Shimano SH-AM5 MTB


TommyPL

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może używał bo nie wiem czy warto takie cuda kupić. Szukam butów do jazdy rekreacyjnej MTB na platformy i wszystko co mi wpadnie w oko to SPD. Takie cudo o znalazłem na stronie Decathlonu, niestety stacjonarnie nie ma w moim mieście i zastanawiam się czy warto.

https://www.decathlon.pl/buty-mtb-sh-am5-id_8594279.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż po wertepach szlajam się głównie hardtailem w typowych butach MTB, to w tych CT5 zdarza mi się jeździć także po lekkich wertepach sztywniakiem, bardzo lajtowo. Tragedii nie ma, dość łatwo oczyścić je z ewentualnych brudów. Natomist słabym punktem jest bieżnik, kiedy trzeba przepchać rower, bo ich przyczepność do podłoża jest licha :-)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu tez używałem platform. Były to pedały z ramką. Kiedy kupiłem buty trekkingowe (z opcją SPD) okazało się, że klocki w butach nie "dogadują" się z ramką, trudno było znaleźć optymalną pozycję buta na ramce - ot, taka specyfika wzoru klockowego bieżnika tamtych butów. Prawdopodobnie na pedałach o dużej powierzchni styku z butem byłoby ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, TommyPL napisał:

Najbardziej to bym chciał tego typu buty ale z podeszwą bieżnikowaną:

https://www.bikester.pl/northwave-spider-plus-2-shoes-men-blackblue-1069007.html

To masz te... Z tym że jak uważam ze są naprawdę wygodne i ogólnie to jestem zadowolony.... Są one słabe.
Linka od boa się przeciera muszę szukać zamiennika. Guma na pokrętłach się zaczyna sypać....  Kolory zblakły... No są zmęczone a zrobiłem w nich chyba marne ~6k i w sumie to nie katowałem ich jeszcze w  błocie po kostki...  
A i jak zamokną to słabo schną jak wrócisz w południe przemoczony do następnego popołudnia potrafią być mocno wilgotne jak nie ma patelni, żeby je wysuszyć.  I dość przykro się zaśmierdują jak jeździsz kilka dni w deszczu. 

Mamy "w rodzinie" dwie pary podobne i zasadniczo to ich urok.

Są twarde dość szerokie i ogólnie to bardzo, ale to bardzo je lubię, ale... No ale zawsze jest jakieś, ale.  Trochę mnie martwi ich degradacja choć liczę na to, że ona nie bezie postępować do stanu nieużywalności. 
A i podeszwa jest zarąbista.  Jak gdzieś w lesie podchodziliśmy to zero problemu na różnych błotkach czy innych sypkich ściułkach.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już buty trochę innej klasy z tego co widzę i myślę, że moje eskapady leśno parkowe nie są aż takim wyzwaniem. Na razie nie zapuszczam się totalnie w góry, nie licząc jakiegoś Single tracka w Świeradowie więc i inwestycja taka jest zbyt wygórowana. Szukałem czegoś do 250 pln ale czegoś innego niż moje obecne nike które jednak mają inne przeznaczenie ale dziękuję za propozycję. Wracając do pytania...myślicie, że te Shimano z Decathlonu są warte swojej ceny i sprawdzą się na platformach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, TommyPL napisał:

Szukałem czegoś do 250 pln

Te co podałem to b był pierwszy link z brzegu a możesz je znaleźć taniej. Ja kupiłem za ~300zł  Mają je też bez BOA i poniżej 300zł do kupienia. Ogólnie mają buty na podeszwach vibram i michelin.  Vibram to klasa sama w sobie, ale michelin kupiłem i naprawdę rają radę w czasie chodzenia. 

Co do butów, o które pytasz to niestety nie znam.  Podeszwa w błocie raczej polegnie. 
Co do samego bbuta to ja miałem poprzednie schimano mt42 i dawały radę. Ciarałem je niemiłosiernie i kilkadziesiąt tyś km w zimie i lecie wytrzymały, choć pod koniec wyglądały jak krowie z gardła wyjęte to nie rozleciały się a miałem je chyba z 7 lat. (trochę się podeszwa odkleiła)  W tym momencie jak je ubieram "nie mogę" na nich jeździć, bo są najnormalniej za miękkie.  Pomijam, że sam but zmęczony, ale podeszwa jest w porównaniu do NW tak miękka, że nie mogę tego przetrawić.  Ale są leżą w szafie jako zapas, bo poza wyglądem są "sprawne". Więc nie powiem o nich złego słowa.  Nieraz cały dzień w nich siedziałem, bo jeździłem rowerem do klientów i były wygodne.
Buty schimano są bardzo dobre wiec pewnie będą dobre.... Jak kupisz lepsze (znaczy twardsze) nie kupisz potem tych.  Ale to zawsze tak działa :D

Jak do tych butów mam jedno zastrzeżenie. Dla mnie but nieprzewiewny jest złym pomysłem. Ja bym miał w nim saunę. Po kilku godzinach jazdy potrafię mieć odparzone nogi w NW  które są przewiewne.  W upały może być w takich butach słabo. 
W upały lejemy wodą po butach, żeby trochę nogi schłodzić... Tu tego nie zrobisz.   
Dla mnie to wada, ale ja ogólnie nie kupuję butów nieprzewiewnych.  
 

PS

Szukaj u nich wprawdzie ciężko kupić coś dla siebie ale...

https://sportstore.pl/product-pol-4841-Buty-rowerowe-NORTHWAVE-Mission-VIBRAM-MTB-SPD.html

Edytowane przez KrisK
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam w takich, buty sprawdzają się, nie ma problemów z czyszczeniem. 

https://www.decathlon.pl/buty-nh500-mskie-id_8383805.html

Kiedyś się zastanawiałem na tym

https://www.sklepmartes.pl/mezczyzna/37923-meskie-buty-rengos-24829-blackred-hi-tec.html#/rozmiar-41/pe-men/kolor-black_red

Edytowane przez Cico
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...