Skocz do zawartości

[Opona] 700x35 - za duża?


mattpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów, jakieś 3 tygodnie temu kupiłem Spartacusa RoadPro, sprzedawca zarówno na aukcji jak i w sklepie twierdzi, że do roweru podejdą opony 700x35 więc i takie kupiłem. Problem pojawia się z tyłu ponieważ przy ciśnieniu powyżej 3.5bara opona najzwyczajniej ociera o ramę. Natomiast przy mniejszym ciśnieniu jest niewielka przerwa od ramy po obu stronach. Rower był także w serwisie i tam również stwierdzono, że opona jest za duża i ociera o trójkąt. Sklep nadal trzyma się faktu, że opony które kupiłem pasują i mieszą się w ramie. W związku z tym mam pytanie czy dla opon  28' RUBENA FLASH V66 (700x35c) ciśnienie 3-3,5 bara jest ok? W specyfikacji producenta podane są znaczne wyższe wartości. Jazda tylko po ścieżkach rowerowych (asfalt i kostka)

Dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że dystrybutor tych opon podobno zakłada właśnie te opony na te obręcze i nie ma reklamacji :D kupilem te opony w konsultacji z nimi w ich sklepie. Zdjęcia nie zrobię bo wróciłem póki co do ori, ale sam serwisant w niezależnym serwisie sprawdził moje przełożenie opon i potwierdził że za małe.

Czy możecie ewentualnie polecić jakieś oponki które się nadadzą ? Myślę jednak o 700x32 lub 700x28 aby uniknąć rozczarowania jak w przypadku tych 35c. 95% asfalt i kostka na drogach rowerowych

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...