Skocz do zawartości

[Przejazd] Polskie XC w Kanadzie


PepePL89

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

Od jakiegoś czasu mieszkam w Kanadzie i od około dwóch lat uprawiam kolarstwo górskie w tym właśnie kraju. Moja główna motywacja to wyścigi XCO, ale skoro większość z nich została odwołana w tym roku, zainwestowałem w GoPro i pokręciłem parę ciekawszych szlaków w moich okolicach.

 

Trochę o mnie:

Pochodzę z kolarskiej rodziny która swego czasu(lata 1999-2006) była rozpoznawana na imprezach XC na Dolnymśląsku. Po przeprowadzce do Kanady w 2007 roku mieliśmy dłuższą przerwę(10 lat), spowodowaną ogólnie pojętymi sytuacjami życiowymi. Gdy sprawy się troszkę uspokoiły zacząłem z powrotem trenować kolarstwo pod kątem wyścigów, co tchnęło nowego ducha kolarskiego w resztę mojej rodziny, jak również w moją żonę(Polka poznana w Kanadzie). Dzięki jej umiejętnościom organizacyjnymi jesteśmy w stanie podróżować po zachodniej Kanadzie z rowerami i dzielić się z wami tymi o to szlakami.

Filmik na zachęte:

Miasteczko Fernie w prowincji Kolumbii Brytyjskiej. Szlaki nazywają się Hyperventilation i Hyperextension. Dwa czarne szlaki zarówno w górę i w dół. Podjazd ma absolutnie brutalne nachylenia połączone ze 180 stopniowymi switchbackami. Zjazd jest z lokalnej serii Enduro, ale wbrew pozorom nie ma ekstremalnie ciężkich momentów. Zapraszam!

 

https://www.youtube.com/watch?v=r_FZ4n4EjQw

 

Jeżeli chodzi o wyniki to w przeciągu półtora sezonu przeszedłem z Novice/bez licencji do Expert/z licencją UCI. Tutaj kategorie są podzielone ze względu na umiejętności, a nie na wiek. Jedynie mistrzostwa prowincji i kraju odbywają się z podziałami na kategorie UCI). Jeżeli chodzi o cyferki to ostatnie testy dały mi FTP 325W przy 69kg, oraz VO2 max na poziomie 65ml/kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nieźle, widoki jak zawsze w Kanadzie spoko. Dużo ludzi bierze udział w wyścigach?

Z mojego pobytu na IEC pamiętam, że w Albercie nie było za bardzo gdzie pojeździć typowo na MTB mimo świetnych gór. Trasy typu jazda wzdłuż rzeki opisane jako MTB, + kilka miejscówek nastawionych na singletracki tylko dla rowerów, momentami niezłe. W Banff nie było gdzie dobrego roweru FS wypożyczyć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...