Skocz do zawartości

[Rama] Gravel stuki w ramie


PeterMr

Rekomendowane odpowiedzi

Rower wydaje dźwięk, jest to stuknięcie podczas pokonywania małych nierówności. Próbowałem na różny sposób zdiagnozować sytuację i jestem w stanie wywołać ten dźwięk  gdy podczas postoju pociągne nieco kierownicę do góry (jakbym chciał poderwać koło) a następnie wywieram nacisk w dół, dźwięk powstaje nawet przy pociągnaniu za sam widelec, ale przy nacisku na koło już nie. Rower to Marin Gestalt 1 model 2018. Poprzedni właściciel zareklamował ramę powodem miały być właśnie takie stuki - rama i widelec zostały wymienione kilka miesięcy temu w serwisie na model Marin Gestalt 0 z roku 2020 i rower od tamtej pory praktycznie nie jeździł. Zastanawiam się czy może te ramy tak mają, czy reklamować na coś takiego.. (mam jeszcze gwarancję). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze stery sie poluzowały.... ale Giant to ...Giant, moj znajomy kupil anyroad i nei byli w stanie usunac trzesczenia sztycy, ktora wymienili,  i znow trzeszczalo, finalnie oddal im ten rower i kupil innej marki :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cinol123 napisał:

moze stery sie poluzowały.... ale Giant to ...Giant, moj znajomy kupil anyroad i nei byli w stanie usunac trzesczenia sztycy, ktora wymienili,  i znow trzeszczalo, finalnie oddal im ten rower i kupil innej marki :P 

To Marin - nie Giant, co do sterów możliwe że tak. Trochę mnie to dziwi ze przy wywieraniu siły na sam widelec przez pociągnięcie go w dół stuknięcie jest również słyszalne, a przeciez wtedy praktycznie ominięte są wszystkie elementy sterów. Sprzychy chyba nie, bo kiedy na samo koło naciskam nic nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze jedną zależność, dźwięk powstaje również przy podniesieniu delikatnym koła i puszczeniu go w dół, wystarczy 5 cm, jak kierownica jest mosno skręcona ok 90 stopni to nic nie słychać.

Poniżej link do filmu na którym nagrałem dźwięki:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obleciales wszystko rekami ? Zacisk ? Kolo ? mostek ? stery ? czy nic tam nie ma luzu ?  

Godzinę temu, PeterMr napisał:

przeciez wtedy praktycznie ominięte są wszystkie elementy sterów.

No a stery to wisza w prozni ? one nie tylko sa do skrecania lewo prawo  ale i trzymaja wszsytko w kupie. PRzy hamowaniu naciskaja na głowke ramy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cyklista napisał:

Może pancerze tłuką się w ramie.

Pancerze wykluczyłem, bo raczej przy samym uciskaniu ramy nie wydawałyby dźwięku.

 

9 godzin temu, cinol123 napisał:

No to rozkrec te stery i zobacz co tam siedzi.... 

Niecałe dwa miesiące temu serwis składał rame, oddam im to w ramach gwarancji niech rozbierają, ja się na tym nie znam i nie mam narzędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...