Skocz do zawartości

[błotnik] czyli jak wykorzystać sawkę w ulewę


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Nie będę opowiadał całej historii, mimo iż wydaje mi się bardzo ciekawa. Opowiem w dużym skrócie i uproszczeniu co i dlaczego się wydarzyło.

W minioną sobotę wybrałem się rowerem na planowany serwis (nowy rower, pierwsze kilometry itp.). Zaskoczył mnie dość mocny i ulewny deszcz. Miałem ze sobą kurtkę niby przeciwdeszczową, koszulkę na zmianę i z ubrań to tyle. Z tyłu przy rowerze nie miałem błotnika, bo wbrew opinii z forum, mój błotnik z tworzywa nie zmieścił się pod bagażnik. Jedyne co miałem to polecana sakwa znanej w środowisku firmy.

Jadąc bez błotnika woda z koła wlewała mi się prosto pod kurtkę, a stamtąd droga jest jedna... Spojrzałem jeszcze raz na mój rower, sakwę - i szybko połączyłem kropki. Zdjąłem sakwę z boku, położyłem poziomo na bagażniku, hak zaczepiłem z tyłu, a rączkę do trzymania z przodu. Żeby było stabilniej, zrolowałem kilka razy i zapiąłem za sztycę siodełka. Torba nie spadnie do tyłu/przodu, ale nadal kiwała się na boki. Tutaj pomogła podwójna guma, dołączona opcjonalnie do bagażnika. Gumę przełożyłem przez zaczepy bagażnika i rozłożyłem tak, żeby trzymała sakwę w dwóch miejscach. W ten oto sposób udało mi się dokończyć moją 30km trasę.:) Zdjęcie przedstawiam poniżej.

Podsumowując:

Prezentowana sakwa świetnie spełnia się w roli błotnika. Oczywiście wszystko co w niej było pozostało w 100% suche. W trakcie jazdy nic się nie przesuwało ani nie spadało. :)

https://zapodaj.net/c90ddee4148c6.jpg.html (na zdjęciu jeszcze nie rozsunąłem gumy ani nie zapiąłem sakwy za sztycą)

Edytowane przez Damek94
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...