Skocz do zawartości

[elektryk Bldc "samoróbka"] problem z odcięciem prądu


skuad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przeszukałem już wiele porad na temat rowerów elektrycznych ale cały czas nie mogę sobie poradzić z moim problemem.

Sprawa dotyczy problemu z silnikiem elektrycznym w rowerze "samoróbce". Na aukcji internetowej zakupiłem niekompletny elektryk, ze sprawnym silnikiem. Praktycznie całą resztę zakupiłem na aliexpress, wybierając dobrze ocenione produkty.

 

Problem: Gdy wszystkie części są podłączone i naciskam manetkę gazu "na maksa" silnik zaczyna się kręcić ale po chwili następuje "odcięcie". Gdy manetkę naciskam bardzo delikatnie to silnik kręci się cały czas. Również, gdy na wyświetlaczu wciskam opcję cruise (ciągła jazda 6km/h) silnik cały czas działa. Aby silnik ponownie zadziałał muszę puścić manetkę i nacisnąć ją jeszcze raz.

 

Sprawdziłem następujące rzeczy:

Manetka działa poprawnie: napięcie 0.83V - 3.78V, odcięcie następuje przy ok 1.8V (między przewodami czarny i biały)

Hall sensory działają poprawnie: przy delikatnym obracaniu silnika, między przewodami (czarny - zielony/ niebieski/ żółty) napięcie waha się pomiędzy 0.01V do 5.03V

Bateria działa poprawnie: daje napięcie 41.3V

Zakupiłem i sprawdziłem identyczny kontroler (opis poniżej) i na obu są takie same objawy.

 

Potencjalne problemy: jak chciałem przedłużyć przewody od baterii to przeciąłem oba naraz, robiąc zwarcie (to było idiotyczne). Czy BMS mógł się przez to zepsuć powodując przedwczesne odcięcia prądu?

Czy bateria może być "niedopasowana" do kontrolera?

Czy kupując wyświetlacz KT LCD-3, będę w stanie zmienić jakieś parametry, które pozwolą mi na używanie tego silnika.

 

Podzespoły:

silnik - przekładniowy, jak na załączonym zdjęciu

kontroler: KT sinus (poniższe dane z opisu na aliexpress)

MOSFET Big 6 better mosfets  

Maximum current 17±1A

Rated current  8A

Rated voltage DC36V/48V

Speed set 1-4.2V

Low voltage protection DC30/40±0.5V

wyświetlacz: KT LCD-4

bateria: LiitoKala 36V 15Ah

Nominal Voltage - (V)36v

Nominal Capacity (AH) - 15ah

Source Resistance (mΩ) - about 40

Discharge Cutoff Voltage (V) - 30+/- 1V

Charge Cutoff Voltage (V) - 42v

Rated Discharge Current (A) - 15A

instantaneous Maximum Discharge Current (A) - 45A

Maximum Continuous Discharge Current (A) - 15A

Maximum Continuous Charge Current (A) - 5A

Battery Power - 500W

 

Dokładniejsze opisy podzespołów na aliexpress:

Kontroler https://www.aliexpress.com/item/32961735902.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.29704c4dIFOaEn

Wyświetlacz https://www.aliexpress.com/item/4000519422870.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.29704c4dIFOaEn

Bateria https://www.aliexpress.com/item/4000934479248.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dvIt0Io

 

 Z góry dziękuję za pomoc i przeanalizowanie mojego problemu.

wyswietlacz.jpg

bateria.jpg

silnik.jpg

silnik2.jpg

kontroler.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...