Skocz do zawartości

[Kierownica] Wymiana kierownicy na baranka


mikel10k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Obecnie posiadam crossa z systemem Deore M5XX 3x9 i hamulcami Tektro Novela a przyszła mi do głowy myśl o zmianie kiedyś na baranek. Co będzie do tego potrzebne? Wyczytałem że w grę wchodzi chyba tylko Shimano Sora bo tylko ona jest w systemie 3x9. Jeszcze tylko owijka, kierownica i wsio? Czy jest więcej szczegółów? Da radę w ogóle? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam Deore M5xx 3x9 i dokupiłem właśnie manetki SORA, tył będzie śmigał bez problemu, przód nie obsłuży przerzutki 3x Deore ze względu na inny uciąg linki, więc wymiana na szosową o ile masz dolne prowadzenie linki bo przerzutki przednie szosowe chyba są tylko pod dolny ciąg, u mnie działa z Deore bo zrezygnowałem z najmniejszej zębatki i mam 2x9, to obsłuży całkiem spoko.

Hamulce mam v-brake, jest inny uciąg tak jak pisze dovectra ale u mnie działa z mini v-brake i nawet z tyłu z hamulcem deore ale łapie dużo później. Nie wiem jak z mechaniczną tarczą będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co potrzebne? Sama kierownica, klamkomanetki, zaciski hamulcowe z ciągiem szosowym, owijka, nowe linki i pancerze przy okazji bo czemu by nie, być może krótszy mostek bo pewnie po tej operacji rower okaże się sporo za długi do sensownej jazdy, tyle że baran i krótki mostek to może nie być dobra kombinacja w prowadzeniu...

Ile by kosztowało? Jak wybierzesz części, to sprawdź ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bogus92 napisał:

Najpierw polecam zmienić mostek na taki z mniejszym wzniosem i ewentualnie dłuższy.

Jeśli chcesz próbować to odwróć obecny mostek na minus i zobaczysz jak będzie się jeździło.

Właśnie szukam jakiegoś mostka. Pojeździłem chwilę na starym regulowanym i wydaje mi się że tak z 15 stopni i długi gdzieś nie wiem na 120 albo 130mm byłby spoko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam ponownie. Chciałem tylko dopisać do tematu, że kupiłem nową ramę, baranka i manetki Sory R3000/3030 i jeśli ktoś szuka informacji o ciągu linki klamek to lewa lamka NIE BĘDZIE pasować pod przednie przerzutki MTB, musiałem kupić korbę R3030 3-rzędową, natomiast prawa pasować BĘDZIE, ciąg linki jest ten sam dla tylnej przerzutki. U mnie tył do Deore M591 9-rzędowa, dosyć stara z 2010 roku. Starsze modele mają ciąg ten sam ale nowa Sora R3000 z przodu ma inny w przedniej przerzutce a to ponoć dlatego, żeby linka mogła iść pod owijką wzdłuż ramienia kierownicy. Trzeba brać pod uwagę też że linia łańcucha się zmieni z górskich 50mm na szosowe/gravelowe 45mm co też trzeba brać pod uwagę przy montowaniu korby czy nie będzie haczyć o tylny trójkąt. Postanowiłem wrzucić tu tę informację dla potomnych bo doszukać się w internecie pewnej 100% informacji na ten temat graniczy z cudem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...