Skocz do zawartości

[pedały] Scudgood SG-1512B vs. Dartmoor Candy (Pro)


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jeździłem na pedałach z pinami, ponoć niektórym mogą zrobić kontuzję. SG-1512B z metalowymi pinami z Ali jest tańszy. Dartmoor Candy w obu wersjach ma plastikowe piny. Jakie są Wasze doświadczenia zwłaszcza ze Scudgood?  Czy naprawdę nie można jeździć nimi w deszczu, w tym budżecie? 

https://pl.aliexpress.com/item/32947998731.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.816c2e0ec6XBcr

alternatywne BaseCamp BC-688) https://pl.aliexpress.com/item/32690841537.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.816c2e0ec6XBcr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych scudgood trzymanie buta śwetne bez porównania do lichego candy. Niestety konstukcja taka sama.jak.w candy pro - ślizg.

Jeśli chcesz dobre platformy z pinami to podróbka RS chester czyli np.: https://m.pl.aliexpress.com/item/1005001297259702.html?spm=a2g0n.orderlist-amp.item.1005001297259702&aff_trace_key=063b876b4f894eaa87c4d58722c259a9-1598515203878-02752-UneMJZVf&aff_platform=msite&m_page_id=1164amp-ShSzd9qKUJpeGjWxHLNoEQ1598515248687&browser_id=26b73209fa32470eb376a00abee63a66&is_c=N

Ale zwróć uwagę żeby kształt był dokładnie taki (zarówno oś jak również korpus) bo pojawiły się już podróbki podróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

26 minut temu, Dokumosa napisał:

Ale zwróć uwagę żeby kształt był dokładnie taki (zarówno oś jak również korpus) bo pojawiły się już podróbki podróbek.

Oj z tym to pewnie ciężko będzie, skoro podróbki jeszcze bardziej mogą być zamaskowane, to co dopiero podróbki podróbek :) No i co z tą jazdą w deszczu i piszczelami? 

@Dokumosazapodałęś wygasły odnośnik, takie same o oznaczeniu MZYRH znalazłęm tylko zielone: https://pl.aliexpress.com/item/4000041567609.html?af=137322&utm_campaign=137322&aff_platform=portals-tool&at_ts=1598517729&utm_medium=cpa&dp=970850d09843bab670b63145eae27f02&cv=47843&mall_affr=pr3&sk=_ePNSNV&aff_trace_key=885ad8d6ad59425d9b68a0ccbc2dc678-1598517729103-05488-_ePNSNV&terminal_id=f2cb195e3c4444c0aa54f93d0096a5b8&utm_content=47843&utm_source=admitad&aff_request_id=885ad8d6ad59425d9b68a0ccbc2dc678-1598517729103-05488-_ePNSNV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pedały co podlinkowałem trzymają w każdych warunkach. Na dobrym bucie do tego celu przeznaczonym nie ma mowy o ześlizgiwaniu się stopy z platformy (od lat używam 5/10 freeriderów). Piszczelą owszem przywaliłem nie raz ale nigdy podczas jazdy a wyłącznie przy prowadzeniu roweru wiec szkód większych nie było ze względu na prędkość żadną. Z całą pewnością jest na nich bezpieczniej niż w przypadku pedałów bez absolutnie pewnego trzymania buta. 

Odnośnie candy to od nowości są śliskie w mokrych warunkach i cecha tą się pogłębia z czasem użytkowania. Dodatkowo ślizg szybko się zużywa. Można się bawić w wymianę korpusów ale ekonomicznie jest to nieuzasadnione.

Te co podlinkowałem to tylko dla przykładu. Jako pierwszy z Chińczyków robił je WheelUp (mam ich pierwsze wypusty jeszcze z logo RF ;)). Potem na ten wzór rzucili się też inni. Ostatnio widzę po komentarzach, że właśnie WheelUpy zostały "zmodyfikowane". Niedawno kupowałem z logo mzyrh i były zgodne z pierwowzorem. W kazdym razie póki nie miałem pod stopami tych zmodyfikowanych to ich nie polecam ale nie znaczy to, że są złe czy gorsze.

Tu masz tańsze i z wysyłką free... https://m.pl.aliexpress.com/item/4001110800811.html?spm=a2g0n.orderlist-amp.item.4001110800811&aff_trace_key=063b876b4f894eaa87c4d58722c259a9-1598515203878-02752-UneMJZVf&aff_platform=msite&m_page_id=7456amp-ShSzd9qKUJpeGjWxHLNoEQ1598526419471&browser_id=26b73209fa32470eb376a00abee63a66&is_c=N

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to oznacza że te klony klonów w domyśle "podróbki" raczej mają tą samą jakość wykonania? Bo te mzyrh zostały wyczyszczone z magazynów.  Owszem, ten sam Chinczyk może je robić w jednej fabryce, ale skoro maja mieć identyczne parametry i wygląd to wszystkie mają bebechy te same na 99%? 

6 godzin temu, whiteindian napisał:

Podlinkowałem inny model Scudgood ale za to o 2cm dłuższe, hmmm...albo to właśnie model o któym piszemy tylko mierzony z ośką. ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scudgood są inaczej skonstruowane. To szmelc który pada po 2-3 miesiącach jazdy. 

Podróbka chestera (nazwijmy to roboczo wheelup/mzyrh) była wykonana bardzo solidnie a łożyskowanie na 3 uszeczlnionych łożyskach maszynowych, żadnych ślizgów. Podróbki podróbek nie miałem w rękach Sądząc po zdjęciach zmieniona została oś i piny. Nie wiem czy nie uprościli przy okazji konstrukcji wewnętrznej i/lub nie zmienili materiałów więc ciężko wyrokować na temat ich jakości/trwałości względem pierwotnej podróbki ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dokumosa napisał:

Nie wiem czy nie uprościli przy okazji konstrukcji wewnętrznej i/lub nie zmienili materiałów więc ciężko wyrokować na temat ich jakości/trwałości względem pierwotnej podróbki ;).

Otóż to, więc albo celować tylko w wheelup/mzyrh albo niestety loteria. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu dla przykładu mają podrobioną podróbkę - widać brak na osi chwyty na klucz 15 do przykręcenia. Inne są łby pubów (na wkrętaki specjalny). Korpus wygląda na taki sam...

https://m.pl.aliexpress.com/item/4001293625066.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&spm=a2g0o.productlist.0.0.30d63f4eCWePBW&ad_pvid=202008270853595627996884485920019904113_2&s=p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ podkreśliłem, że bardzo słabo są dostępne, o zakup kota w worku od Chin-cyka łatwo.

19 godzin temu, whiteindian napisał:

Ja znalazłem tylko jedno wiarygodne, ale ostatnie sztuki w kolorze zielonym..

16 godzin temu, Dokumosa napisał:

Ty znalazłeś akurat jedno ogłoszenie bez podpisu mzyrh, ale identyczne zdjęcia, trochę inny opis choć faktycznie to jest takie samo. No na pewno łatwo się pomylić, z doświadczenia wiem, ze Chińczyk często nie wie co posiada na stanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Proszę tu masz pedały bez oznaczeń, ten sam opis tych które ...podlinkowałeś, a reputacja sklepu wyższa, i co z tego, jeśli komentarz  klienta brzmi: "Sprzedawca dostarcza zupełnie inne pedały".  https://pl.aliexpress.com/item/4001150456583.html?spm=a2g0o.detail.0.0.3eb35d3eEzvr3H Chyba musi być magiczny napis mzyrh  i o to pytać dodatkowo sprzedawcy bo może być to loteria.  Znalazłem czarne, ale cena już wyższa ale bałagan nie wiem czy to samo link1 :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińska marka nie ważna tak jak wzór produktu. Czytam teraz po komentarzach, że te podróbki podróbek (może raczej ewolucja podróbek) w środku się nie zmieniły. Ryzyko przy zakupach z Ali jest zawsze jeśli nie możesz wykazać różnic pomiędzy opisem a dostarczonym towarem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Dokumosa napisał:

Podróbka chestera (nazwijmy to roboczo wheelup/mzyrh) była wykonana bardzo solidnie a łożyskowanie na 3 uszeczlnionych łożyskach maszynowych, żadnych ślizgów.

Można inaczej, pytać sklep jak sie znają i wiedzą co mają to odpowiedzą, np o "3 sealed cartridge bearings, NO plain bearings."

Akurat w jednym sklepie juz podawałem  tu link poproszono abym zapytał za tydzień o dostępność innych kolorów, z tym że z przesyłką powyżej 60 PLN. 

Godzinę temu, Dokumosa napisał:

Ryzyko przy zakupach z Ali jest zawsze jeśli nie możesz wykazać różnic pomiędzy opisem a dostarczonym towarem. 

No i zwroty, nie zawsze są opłacalne....... Bo skoro przepadły propozycje z tematu, a z dostępnością tych proponowanych jest słabo, czy awaryjnie jeszcze coś polecasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni ślizgowe tłumaczą "bushing". 

Nie odsyłałem nigdy ale jak jest istotna niezgodność z umową to platforma Ali zwraca kasę i to ćwoczyłem wiele razy.

Nie rozumiem jaki masz problem. Te pedały które polecam ma co najmniej z 10 sprzedawców. Co prawda ceny są czasami trochę zaporowe ale w okolicy 60zl jak najbardziej są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2020 o 18:05, Dokumosa napisał:

Podróbka chestera (nazwijmy to roboczo wheelup/mzyrh) była wykonana bardzo solidnie a łożyskowanie na 3 uszeczlnionych łożyskach maszynowych, żadnych ślizgów.

Ufff. Chyba się udało. Tobie chodziło o to zdjęcie...po tym należy oglądać....oferty....

HTB1gdGZSpXXXXc1aVXXq6xXFXXXm.jpg

I są te Wheelupy,......

https://pl.aliexpress.com/item/32823012603.html?spm=a2g0o.detail.0.0.3eb35d3e1e4jFd

Przeglądam komentarze wielu ogłoszeń i jest dużo przekrętów niestety, tu ktoś zwrócił na przykład uwagę na rażącą niezgodność.

Uae3c01bf518d4992a2bba220830aa0af9.png

 

Trzeba po prostu pytać sklep i nic się nie da zrobić więcej, jeśli ktoś jest nieuczciwy. 

#

A jak się sprawa ma z serwisowaniem, nic nie robić po zakupie, przegląd etc.? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie robić. Wszystko gotowe do jazdy. Poza tym to pedały za 60zl które są zrobione lepiej niż 4-5x droższy oryginał (oryginał ma konstrukcje jak pokazane poniżej scudgood czyli plastikowy ślizg jako łożysko właściwe i miniaturowe łożysko maszynowe w roli łożyska oporowego (żeby korpus z osi nie zjeżdżał).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Dokumosa napisał:

Co prawda ceny są czasami trochę zaporowe ale w okolicy 60zl jak najbardziej są.

Podsumowanie: Są ale sprzedawcy kombinują , za 80 PLN można dostać pewniaka Wheel Upy (rzekomo model 2017 r. Jedyne ogłoszenie z bardzo dobrym opisem) link1 , a tu  najtaniej link2 albo link3 . "Noname 9FF501085" link4 albo "Noname 9FF501085" za to Bezpłatny zwrot do paczkomatu w ciągu 15 dni link5 (jednak tu inne zdjęcia w miniaturce i w opisie),  no i z logiem mzyrh za 80 PLN link6, i raczej tylko trochę taniej. link7 albo najtaniej ale brak kolorów link8

Piny oczywiście można wymieniać. No myślę, że to dobra rzecz. Dzięki za pomoc. :thumbsup:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygowała mnie jedna opinia o  oryginalnym mzyrh, człowiek zadowolony, ale ma pewną uwagę, nie wiem o co chodzi z punktu widzenia technicznego. Wklejam w języku oryginału,:"Педалі сподобались але шипи дуже довгі для мене (висота 4мм, довжина різьби болта 10мм). Діаметр вісі в місці двох підшипників 10мм, для реально жорсткого катання це не багато. "

Albo krytycznie:

"Педалі такі собі... Підшипник гарний, крутиться добре, а ось фіксація стопи жахлива.. Конструкція педалі така, що контактна площина не рівна, а саме корпус, де встановлений вал, ширше, ніж місце встановлення шипів.. Через що, шипи ногу тримають погано, так як вага тіла іде на вал, де відсутні шипи.. Не рекомендую даний виріб, на розгляд до покупки."

Ale oni chyba mają też problem z butami.... @Dokumosajakich butów używasz pod pedały z pinami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2020 o 10:22, Dokumosa napisał:

pojawiły się już podróbki podróbek.

Już namierzyłem sprzedawcę, ale nie mają koloru jakiego chcę, więc czekam na odpowiedź. Czy pedały  bez logo żadnego ale o tym samym opisie i kształcie  o którym piszemy to tez są podróbki chestera, czy jednak owe podróbki podróbek? mzvrh są wysyłane w ładnych normalnych pudełkach, nie wiem jak z wheel upami. 

 

Zauważyłem, że do opisu pedałów bez logo, czasem nie dają obrazka z ośką i podpisem "3 bearings" a cena potrafi być taka sama jak podróbka podróbki, która jest ewidentna i linkowałeś na początku. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...