Skocz do zawartości

[Kaseta] Kręcące się koło porusza kasetą.


Mardox

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Około dwa tygodnie temu kupiłem rower Indiana X-cross 5.0. Przedwczoraj złapała mnie mocna ulewa, dodatkowo przez pewien czas jechałem w błotnistych warunkach. Po powrocie do domu wymyłem rower, osuszyłem, nałożyłem smar TF2 plus, a po nocy przetarłem łańcuch do sucha. Dziś zauważyłem, że podczas gdy przestaje pedałować to na korbie czuc przeskakiwanie, szarpanie w przód, a gdy stałem w miejscu i zakręciłem pedałami do tyłu łańcuch sie luzował i prawie spadł. Zabrałem się za regulacje przerzutek i zauważyłem, że gdy koło się kręci slychac stukanie w okolicy kasety oraz szarpanie kasetą do przodu. Nagrałem filmik, na którym mam nadzieję wszystko widać i słychać. Ruch kasety w przód na końcu filmiku był samoczynny, niczego nie dotykałem.

https://youtu.be/KK_J-Y2J9ZY

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jeśli nie posiadam specjalnego klucza do zdejmowania kasety sam niewiele zdziałam? Postanowiłem, że rower oddam do sklepu skoro jest nowy i obejmuje go gwarancja. Martwi mnie jedynie co mógłbym zrobic w przyszłości jeśli sytuacja się powtórzy, bo nie wyobrażam sobie oddawać go po każdej jeździe w trudnych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też o tym żeby spróbować samemu poprawić szczelność piasty. Natrafiłem na kilka tematów, w których ludzie polecają zakup odpowiednich wymiarów simeringi lub uszczelniają przy pomocy... zakrętki od plastikowej butelki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...