Skocz do zawartości

[Tarcza Hamulcowa] jaka do wagi +120 kg - 160 mm


pazdziochhh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  mam swoim rowerze do wymiany klocki, a przy okazji  tylną tarcze. Co kopic do mojej wagi ? oczywiście nie za pieniądze z kosmosu, tylko coś przystępnego.

Klocki chyba wybiorę żywiczne wzmacniane od Szajbajka, wolał bym ceramiczne ale maja słabą siłe hamowania, choć zastanawiam się czy na przód takich nie wrzucic, bo strasznie piszczą przy hamowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz mocowanie PM? To PM z 160 na 180mm.

A hamulec możesz przedni tylko wymienić, to z niego jest około 70% siły hamowania, ale klocki też mają spore znaczenie, a metaliki od Koolstop to z 70zł, od Swissstop z 90zł pewnie. Jest spora różnica pomiędzy tymi od Shimano vs Swissstop, jakościowa i cenowa(z 2x).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No tak, ale już wyżej temat zszedł na przód  :)

Sprawa wygląda nastepująco, zabrałem się za odpowietrzanie z przodu oraz z tyłu. Z przodu minimalne bąbelki powietrza, z tyłu było zdecydowanie więcej. Tylko żę po tym zabiegu hamulce strasznie piszczą i prawię wogóle nie hamują . Na przodzie zostały stare klocki, z tyłu zostały założone nowe. Zaciski i tarcze odtłuszczone po odpowietrzaniu, jaka może byc przyczyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A czy można łączyć komponenty? Walcze z odpowietrzeniem tylnego hamulca, i musi byc coś nie tak z klamką, na początku twarda, po chwili miękka. Na 100 % dobrze odpowietrzone. Czy mogę włożyć tam klamkę slx ? A zacisk zostawić tektro Gemini?

 

Na przód chyba zainwestuje w SLX ale tył chcę zostawić ale naprawić.

Niestety z przodu wejdzie mi tylko 160 mam, brak miejsca przy widełkach.

Foto https://zapodaj.net/d54583410f54d.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, phoe napisał:

Hamulce Tektro masz na olej, czy DOT? Bo są na to i na to.
 

Z tego co mi wiadomo to na olej :)

 

Rower ro Specialized Comp Sirius na Tiagrze

https://www.specialized.com/pl/pl/sirrus-comp-carbon-disc/p/65570?color=&searchText=90915-5102

Ale jak zacisk odpowietrzyc, przepycham płyn góra/ dół po pare razy. Mam go rozebrac na cześći pierwsze ?

Zastanawiam sie czy nie kupic na przód tego zestawu

A do tego kupić tarcze RT 76 i jakies dobre klocki ? własnie które są dedykowane koolstopa czy swissa do SLX ? któe to metaliczne ? jakoś połapac sie nie moge. Chyba można jeszcze jakies radiatorki zastosować? Warto ten zestaw za 150 kupić ? Czy może kupic na początek samą tarcze z klockami na przód ?

A to co z przodu bo w miare hamuje przełozyć na tył, czyli tarcze, klocki i zacisk.

Musze koniecznie w tym tygodniu temat zamknąć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...