Skocz do zawartości

[Usterka] Skrzypienie ramy


djzwierzak

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem w jaki dział miałem dodać mój problem. Po wczorajszych deszczach poraz pierwszy pojawilo sie dziwne skrzypienie w okolicy ramy a dokladnie to pancerzy. Na początku myślałem, że to stery. Więc zostały wyczyszczona, później poszła sztyca siodła dalej nic. Jeszcze pozostaje tylko suport lecz to nie dzwięk idzie z tamtąd a ewidentnie z dolnej rury ramy albo łączenia przy główce ramy. Tak gdzieś okolice tego. myślałem jak wymyć w środku ramę bo może nabrało się syfu w pancerze które idą w ramie....

Dodatkowo jakoś dziwnie się zrobił rower plastyczny. Jak łapie w okolicy pedałów to chodzi jak szalony. Luzów brak na kołach, na strach luzów brak.

Moze jakaś pomoc ? Porada? Rower ma rok więc jeszcze jest na gwarancji ale czy to podlega gwarancji raczej wątpię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Galvatron napisał:

Rama pękła. 

Oddaj go na gwarancję.

I pod żadnym pozorem na nim nie jeździj.

Tylko gdzie ? Patrzyłem we wszystkich miejscach i nic nie widać żadnego pęknięcia...

Do tego wyszło by to po jeździe ? Dziś wyjechałem to skrzypiało 30 minut później godzina cisza i znowu skrzypiało. Dziwnie też kierownica chodzi. Jakby luz miało a nic się nie dzieje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rura jest zgięta, a wręcz zgnieciona  mocno do środka i to jeszcze w takim miejscu, że ciężko byłoby to osiągnąć wypadkiem bez śladu potężnego uderzenia w innym miejscu. Jeśli ktoś nie udowodni Ci mocnego baranka w ścianę przy 40 km/h ( Gdzie w pierwszej kolejności poszłaby  prawdopodobnie rama na miskach sterowych lub oderwałaby się cala główka) pozostaje to wada fabryczna która uwidoczniła się po X czasu eksploatacji i uniemożliwia dalsze korzystanie z zakupu w przeznaczony do tego i bezpieczny sposób 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...