Skocz do zawartości
  • ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Podobna zawartość

• JackFrost
      Przez JackFrost
      Na sprzedaż używana, zdjęta kaseta Shimano 11-42T z mojej Meridy 500 Lite z napędem 2x10.
      Stan jak na zdjęciach, łączny przebieg wg Stravy 1600km. Rower kupiony w marcu 2019r. Gratis mogę dorzucić łańcuch KMC ze spinką - mierzyłem go po zdjęciu z roweru i przymiar 0.75 wchodził tylko w połowę. Każdy element napędu po zdjęciu umyty i odtłuszczony do fotek.
      Cena: 95,00 PLN
      Wysyłka: kurier 16 PLN lub paczkomat 11,00/12,00/13,50 PLN (Gabaryt A/B/C)
      Termin wysyłki do uzgodnienia ze względu na wyjazdy służbowe po całym kraju oraz zorganizowanie materiałów do bezpiecznego spakowania.
      Możliwy odbiór osobisty w Wałbrzychu lub przelew z góry. Nie wysyłam za pobraniem. Możliwe wystawienie w serwisie aukcyjnym (do ceny doliczę wszystkie koszty wystawienia i prowizji serwisu).

Ogłoszenie wystawione na szajbakowym forum (więcej fotek): https://forum.szajbajk.pl/topic/23891-kaseta-11-42t-shimano-hg500/
      Link do galerii na imgur: https://imgur.com/a/0BmR3yI

• Mortyr01
      Przez Mortyr01
      Witam wszystkich! W ostatnich miesiącach musiałem dokonać kilku poważnych napraw w rowerze i połknąłem bakcyla majsterkowicza. Postanowiłem złożyć własny jednoślad z wybranych części. Zależy mi na jednorzędowej korbie i kołach 28. Oglądałem kalkulatory przełożeń, ale nie znalazłem czego szukałem. Chciałbym poszukać (przeliczyć) przełożenia dla nowego roweru, które będą odpowiadać przełożeniom w moim obecnym rowerze, oczywiście przed zakupem części. Obecnie mam rower z trzyrzędową korbą 42/34/24 z wolnobiegiem 7-rzędowym shimano 14-28 t i kołami 26 (opona 1.95). Najczęściej używam przełożeń:
      42/14, 42/18 - teren płaski
      38/22, 38/20 - lekkie wzniesienia
      24/24 - wzniesienia
      Chciałbym złożyć rower do dłuższych przejażdżek (drogi asfaltowe i szutrowe), duże zróżnicowanie wysokości terenu. Korba 42 wydaje mi się za mała, 48 za duża, mam dosyć wachlowania przerzutkami. Myślałem nad korbą 46 z kasetą 10 rz. np. 11-46 shimano decore przy kołach 28. Jaki odpowiednik 42/14 26 cali mogę przeliczyć dla korby 46 i koła 28?
    • Mardox
      Przez Mardox
      Cześć,
      Około dwa tygodnie temu kupiłem rower Indiana X-cross 5.0. Przedwczoraj złapała mnie mocna ulewa, dodatkowo przez pewien czas jechałem w błotnistych warunkach. Po powrocie do domu wymyłem rower, osuszyłem, nałożyłem smar TF2 plus, a po nocy przetarłem łańcuch do sucha. Dziś zauważyłem, że podczas gdy przestaje pedałować to na korbie czuc przeskakiwanie, szarpanie w przód, a gdy stałem w miejscu i zakręciłem pedałami do tyłu łańcuch sie luzował i prawie spadł. Zabrałem się za regulacje przerzutek i zauważyłem, że gdy koło się kręci slychac stukanie w okolicy kasety oraz szarpanie kasetą do przodu. Nagrałem filmik, na którym mam nadzieję wszystko widać i słychać. Ruch kasety w przód na końcu filmiku był samoczynny, niczego nie dotykałem.
      https://youtu.be/KK_J-Y2J9ZY
      Z góry dzięki za pomoc.
    • AnotherRedDragon
      Przez AnotherRedDragon
      Jakiś czas temu, czyli około roku temu przypadkiem trafiłem na takową piastę. Kupiłem rower, uszkodzony po ostrej kolizji. Tylko ona przetrwala z tylnej części roweru. Po jej renowacji starałem sie wyszukać jakiekolwiek informacje. W sieci takowych jednak nie ma. Nawet jednego zdjęcia czy oferty, a co dopiero opini. Jak dla mnie jest naprawde świetna, ładnie się kręci, ale mogłaby być głośniejsza. Pytanie tylko czy ktoś się z nią już kiedys spotkał, i z czystej ciekawości jaka jest jej realna wartość. Obecnie szykuje na niej koło do nowego projektu maszny do dh którym mam zamiar podzielić sie na forum... :>
    • whiteindian
      Przez whiteindian
      Posiadam klucze do suportu Cyclus (klucz 32), kasety SuperBi (klucz 24, 19, grzechotka 1/2), bębenka Kovys (Cyclus) - klucz 24

Czasem koszmarnie idzie odkręcanie, pół biedy dokręcanie nawet suportu kluczem płaskim (korba na kwadrat). Czy zamiast dedykowanych kluczy z rączką albo dźwignią nie lepiej nabyć
      - grzechotka z przedłużaną rączką  https://yato.com/products/4/YT-0299 z odpowiednią nasadką
      - klucz krzyżakowy do kół https://awtools.pl/pl/klucze-i-nasadki/2088-klucz-krzyzakowy-do-kol-wzmacniany-24x27x32x12-5903041035435.html
      Oba z tych zakupów to koszt ok. 100 PLN. Jak długa dźwignia z Waszego doświadczenia, pomaga w bezproblemowym dokręcaniu/odkręcaniu ww. elementów. Gdzie siły są rzędu 40-60nM
      Nie wiem czy grzechotka 1/2 wystarczy, choć 3/4 są znacznie droższe i zbliżają się cenowo do kluczy dynamometrycznych, ale chodzi o amatorskie zastosowanie oczywiście.