Skocz do zawartości

[2021] Scott nowa kolekcja


macia22

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie dziwnym ruchem jest totalna zmiana specyfikacji Sparka/Geniusa 940 - dotychczas to była najwyższa konfiguracja w alu, a teraz dostajemy bardzo podstawowy konfig w carbonie. Cieszę się, że udało mi się jeszcze załapać na "przed-pandemiczny" model 2020 :)

Na tej stronce jest chyba większość modeli na 2021:

https://www.grasca.si/gorsko-kolo-scott-spark-940-2021

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam, to 15 września miała być premiera. Slepy już od kilku tygodni mają na stanie wybrane modele z MY2021. :)

A tu cennik:
http://www.rowery.com.pl/bez-kategorii/cennik-rowerow-scott-2021/

Wychodzi na to, że z rowerów szosowych zostaje tylko jeden - najniższy - model na hamulcach obręczowych - Addict 30.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To może ja napisze kilka słów o Scale 950 czyli najwyższym aluminiaku w hierarchii. Posiadam ten model z roku 19 więc jestem na bieżąco... 

 

To że rowery z roku na roku drożeją to już każdy wie i w tym temacie wszystko zostało napisane. Model na rok 2021 jest o 3 stówki droższy ale ma gorszą manetkę i kasetę deore vs slx, także niższy model korby? Hample były Mt501 a są M4100. Waga 12.2kg vs 11.6kg. Nawet mój rocznik na NX czyli bardzo ciężkiej kasecie miał 11.9 kg. Na tyle ile mam wiedzy (czyli bardzo mało) to jedyny pozytyw względem poprzedników to malowanie. Nie wiem jak u konkurentów ale tutaj słabiutko w tym roku. Szczerze powiedziawszy gdybym chciał na dzień dzisiejszy zmienić rower z zyskiem w doznaniach to tylko modele z ceną +10k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci chyba zakładają, że 2021 będzie taki sam popytowo jak obecny albo i lepszy. Oby się nie rozczarowali, bo sporo ludzi kupiło rower na wiosnę tego roku i kilka lat nimi pojeżdżą. Może być tak, że magazyny za kilka miesiące będę zapchane i zaczną się promocje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemeg,

Na zapchane magazyny bym nie liczył, bo jak chcesz kupić teraz coś z kolekcji 2021, to przy zamówieniu dzisiaj, rower dostaniesz w marcu-kwietniu. Nie wiem tylko czy to wynika ze zmniejszonych mocy produkcyjnych, czy zwiększonego popytu. A producenci wywęszyli łatwy zysk i popłynęli z cenami... Tyczy się to nie tylko Scotta, bo pytałem w sklepach również o inne marki (Trek, Spec, Giant). Cieszę się, że kupiłem mojego Geniusa z rocznika 2020, bo w 2021 większość modeli ma jakieś dzikie konfiguracje sprzętowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2020 o 09:53, adamsanders napisał:

Waga 12.2kg vs 11.6kg.

Te pekielne korporacje :devil:

W 2016 kupiłem rower, w którym widelec pod koło 27,5 na goleniach 32 mm ważył 1750g. 5 lat później w XC (ten sam budżet) króluje RS Judy na goleniach 30, waga ponad 2 kilo.

Producenci zaczynają wstawiać RS Judy do wszystkiego co się rusza, tak samo jak hamulce MT200 ;) Nawet w bardzo wysokich budżetach powszechne są MT400, zapomnij chociaż o Deore. Hamulce musisz sobie kupić sam, chwilę przed pierwszym wyjazdem w góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Są też na drugiej polskiej stronie Scotta (jak oni to ogarniają?), tym razem z cenami. Ogólnie wszystko podrożało https://www.scott.pl/start#

Za wiele chyba się nie pozmieniało, kilka tańszych Scale'i dostało sztywne osie i 1x. Aluminiowe grawele też na sztywnych osiach. Najtańszy Spark RC jest już karbonowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiech na sali z tym modelem. Korba Stylo (to jest coś między SX a NX?), koła Alexrims+Formula (już nawet nie Shimano jak w latach poprzednich!), kaseta NX. Ale jest X01 AXS! I 15,5k. :huh: Ciekawe, czy są chętni na tę wersję... ;) Moim zdaniem trzeba być totalnym idiotą, żeby kupić coś takiego w takiej cenie.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem fanem marki ale to co odje... w tym roku to jest niepojęte. Tu serio nie ma w czym wybierać i każdy jeden model ma min. jedną dwie padaki które na dzień dobry trzeba zmienić. Jaki jest koszt manetki NX vs GX żeby do pełnej grupy tej drugiej ładować tą pierwszą? 20 zł w detalu? A hample mt200 w wyższych modelach? to są te z długimi klamkami?

 

Jeszcze ten wszędobylski karbon z sezonu na sezon na coraz gorszym osprzęcie. Została jeszcze jakaś topowa marka która proponuje alumiaka XC na pełnym XT albo GX za normalne pieniądze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cena bardzo zachęcająca :D

 

Ja 2 lata temu dałem za swojego Scotta równo 3tysie mniej a waży tyle samo co ta Merida. Pewnie napęd 2x12 winduje wagowo. Czytając forum z postu na post utwierdzam się w przekonaniu że rower na napędzie NX kupiony w połowie 2019 to był bardzo dobry wybór. Z jednej strony cieszę się z dobrego ruchu natomiast z drugiej współczuję tym którzy teraz albo mieli albo mają dylemat kupna nowego sprzętu.

 

Znam panujące prawa rynku, ale z całego serca życzę producentom aby się obsrali w tym roku...i to na rzadko ;)

Edytowane przez adamsanders
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mojej dziewczyny kupiliśmy rok temu Scale'a 940 z rocznika 2019 i uważam, że to była ostatnia sensownie skonfigurowana 940-tka (pełen NX, Fox Rhythm). Potem był SX i Judy, teraz jakiś mix.

Z tego co widzę, to najsensowniej nadal wygląda Scale RC 900 Team (mam MY2019). W 2020 był sensowny, teraz też jest sensowny. I podrożał "tylko" 800 zł względem mojego.

edit:
A nie, sorry - ona ma 930-tkę. Ale i tak w 2020 ten model był na SX.
Teraz jest na Deore z przerzutką XT i droższy o 1200 zł... ;)

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, some1 napisał:

Dobra dobra, ciekawe ile ta Merida będzie kosztować w tym sezonie, bo że będzie droższa to raczej pewne

Mało tego, że nie będzie droższa to nawet o 100 zł tańsza :)

https://www.facebook.com/merida.polska/photos/a.173596085983840/3450689734941109/

 

Edytowane przez Deco_10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...