Skocz do zawartości

[Rower] Cube Stereo 140 HPC TM Czy warto?


MkD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Chciałbym kupić mojego pierwszego fulla i zastanawiam się nad Cube Stereo 140 HPC TM 27.5 czy według was jest to rower wart zakupu? Zamierzam nim jeździć po singlach, bikeparkach ale również po mojej okolicy na płaskich terenach. Chciałbym żeby był w miarę uniwersalny. Posiadam również rower XC na 26" ale znając życie jak będę miał nowy rower to XC powoli pójdzie w odstawkę ( chociaż kto wie!)

Przyznam szczerze że trochę przekonały mnie do tego roweru błyskotki ( kashima :d) ale jako że poprzedni rower też był cube i przejechał ze mną sporo bez większych awarii to mam zaufanie że z tym będzie podobnie. Nie znam się na fullach i geometrii rowerów trail AM i enduro ale chciałbym jakiś złoty środek bo jak jeździłem moim XC z Rockshockiem xc32 100mm to musiałem mocno ograniczać moja prędkość na bikeparkach.

Zastanawiałem się również nad 

Ns bike define 130 2 / 150 29"

Trek fuel ex 8

Ghost SL Amr 4,7 AL 

Z racji tego że zawsze jeździłem na 26 to lepiej mi się jeździ na 27,5 ale przyzwyczaiłbym się do 29 tylko przy sprawdzaniu wszystkich rowerów sroczka zobaczyła kashime i wszystko legło w gruzach. Poprostu mi się podoba i tyle . Nie jeździłem na cube jeszcze bo muszę go sprowadzić z innego sklepu (ostatnia sztuka) 

 

Specyfikacja Cube

https://skiteam.pl/rowery-2020/13497-rower-cube-354300-stereo-140-hpc-tm-275.html

rama HPC Carbon Monocoque Advanced Twin Mold Technology, Aluminum 6061 T6 Rear Triangle, ATG, E TC 4-Link, ISCG Mount, Boost 148, A XH
rozmiar 16“, 18“, 2 0“, 2 2“
widelec Fox 36 Float Factor y FIT GRIP2, HSC/LSC & HSR /LSR, Tapered, 15x110mm, 150mm, Kashima Coated

damper Fox Float DPX 2 Factor y E VOL, 185x52.5mm Trunnion Mount, Open(Adjustable)/ Medium/Firm Mode, Kashima Coated
stery FSA Orbit I-t, Integrated, Top 1 1/8“, Bottom 1 1/2“
mostek Race Face Turbine R 35
kierownica Race Face Next R 35 Carbon, 800mm
gripy SDG Slater
przerzutka tył Sram GX Eagle™, 12-Speed
manetki Sram NX Eagle™ Trigger
hamulce Sram Code R, Hydr. Disc Brake (200/180)
korba Sram X1 Eagle™ Carbon DUB 32T, 175mm
kaseta Sram XG-1275, 10-50T
łańcuch Sram SX Eagle
napinacz łańcucha MRP 1X Chain Guide
zestaw kołowy Newmen Evolution SL A.30, 28/28 Spokes, 15x110mm / 12x148mm, TubelessReady
opona przód Schwalbe Magic Mar y, Addix Soft, Kevlar, Tubeless Easy, 2.35
opona tył Schwalbe Hans Dampf, Addix Speedgrip, Kevlar, Tubeless Easy, 2.35
siodełko SDG Radar
sztyca podsiodłowa Fox Transfer Factor y 31.6mm, Kashima coated, 457x150mm (406x125mm for smallest frame size)
zacisk sztycy Cube Screwlock, 34.9mm

waga 12,9 kg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dlaczego dajesz tyle ukrytych linków do Jutubowego konta Szajbajka? Bawimy się w reklamowanie? Nieładnie..........chyba się pogniewamy na starcie. Udzielam ostrzeżenia .

Odnośniki skrzętnie usunąłem. 

Jeśli faktyczni jesteś zainteresowany Cube to jako właściciel polecam.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale w sumie nie wiem o czym piszesz z tymi odnośnikami. Możliwe że tak się stało jak skopiowałem wątek z forum szajbajka i nawet tego nie zauważyłem. Sprawdziłem i rzeczywiście z automatu na tamtym forum chyba dodaje odnośniki w nazwach roweru i nazwach części. Mi osobiście nie chciałoby się z tym bawić. Jeszcze raz przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wyjaśniam- po słowami typu Eagle, Tubeless, siodełko SDG były ukryte linki, które po kliknięciu na słowo kierowały do kanału Szajbajka na YT.  Z kolei pod nazwą roweru -Cube były ukryte linki do Ceneo. Wklejając tekst poprawiasz licznik na kanale YT ( większość kliknie na odnośnik )- czyli reklamujesz za darmo.

Cube ma bardzo dobry stosunek cena/wyposażenie, geometria raczej skłania do długich wypraw, nie jest to rower stricte bike-parkowy, ale bez problemu ale sobie radę. Po kilku latach używania starszej wersji mam tylko dwie uwagi:

1-fabryczne tłumiki Foxa od zawsze mają słabe wsparcie na środkowej części skoku ( w praktyce tył w środkowej części skoku zbyt się zapada przy agresywniejszej jeździe ) ale da się z tym żyć ( im rowerzysta cięższy tym jest to bardziej odczuwalne ) .

2- czasami chciałbym mieć dłuższy tłumik z większym skokiem .

Poza tym bardzo fajny, wygodny rower z dobry ,komfortowym zawieszeniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam złozony rower na tej ramie i nie narzekam. ;)

Tak, forum Szajbajka samo do konkretnych słów dopasowuje linki do jego filmików na yt. ;)
Więc jak skopiowałeś post swój z jego forum, to wrzuciło z linkami do filmików.

... ale co do jeżdżenie po okolicznych lasach, asfaltach itp, mam go na Maxxisach 27,5x2.3 HR2/DHF to naprawdę czołg jakich mało...
... bo Single i wypady w góry to bomba naprawdę. :)

I dlatego kupiłem gravela w tym roku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...