Skocz do zawartości

[szosa uniwersalna ale też do trathlonu] 10-15 tys. zł


merfior

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Na razie marzę i się rozglądam, ale chciałbym się już jakoś ukierunkować.

Obecnie jeżdżę na Tribanie 520. Jestem lekki, mieszkam na Mazowszu, więc mam płasko. Lubię sobie kilka razy w sezonie wystartować w triathlonie i wtedy interesuje mnie, żeby tu nie było specjalnie kompromisów, bo bardzo lubię się wtedy pościgać. Lubię również przy okazji wypadu wakacyjnego zabrać rower i podjechać pod jakiegoś hardcora. Albo założyć 32mm i poszaleć po lasach (zdarzy mi się trafić na jakieś błoto). I w tych dwóch przypadkach nie jest dla mnie kluczowe, żeby było idealnie, ale żeby się dało.

Myślałem początkowo o rowerze czasowym, ale jednak skłaniam się do:

- szosy aero typu canyon Aeroad czy Bianchi Aria

- szosy uniwersalnej ale bardziej opływowej typu canyon ultimate, giant tcr advanced czy Trek emonda

do których bym mógł założyć lemondkę i przesunąć siodło w przód zmieniając geometrię. Chciałbym też w miarę możliwości rower z kołami karbonowymi na wyższym stożku (oczywiście bez przesady). Tarcze niby nie są mi potrzebne, ale ze względu na koła karbonowe i wypady w góry i las myślę, że jednak wezmę tarcze. Budżetu nie mam określonego, ale 10 - max 15 tys. zł. Nie zależy mi aż tak bardzo na maksymalizacji jakości do ceny. Chcę, żeby wszystko pasowało i było ładnie.

Nurtuje mnie kwestia możliwości znacznego przesunięcia siodła w przód. Mam okrągłą sztycę fast forward profile design, która razem z lemondką daje wg mnie fajną pozycję. W Bianchi Aria jest fajna możliwość przesunięcia siodła poprzez zmianę ustawienia jarzma sztycy.

Canyon ultimate ma z tego co widzę sztycę okrągłą, więc mógłbym wykorzystać moją sztycę FF.

Ciekawi mnie natomiast czy coś da się zrobić w rowerach, które mają sztyce spłaszczone, jak Giant TCR czy Canyon Aeroad albo mają to inaczej rozwiązane (emonda).

Czy w tego typu rowerach można coś zrobić? Czy producenci oferują jakieś akcesoryjne sztyce albo co?

A może olać to przesuwanie siodła? Tylko że w takim Tribanie to idealnie się sprawdza.

Może macie jakieś sugestie co do konkretnych rowerów?

Canyon Aeroad i Bianchi nie wiem czy nie przesada do moich zastosowań (a model sprzedaży Canyona jednak chyba trochę odstrasza).

Giant ma dużo miejsca na oponę. W wersji pro team ma karbonowe koła (chociaż to już 16 tys. się robi). Ale ma sztycę opływową i trochę rażą te kable (w porównaniu do innych ładnie schowanych). Emonda podoba mi się ale mogłaby być lżejsza. Co robić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Treku masz sztyce jako nasadkę rury podsiodłowej. Offset jest do wyboru 5 i 20 mm. 
Nie wiem ile ważysz ale u mnie na stożku 50mm i wadze 76 kg aż tak nie ściąga jak wiatr jest stały, a nie porywisty to daje radę nad tym zapanować. 
No i 50'tka już fajnie utrzymuje prędkość przelotową ;)

Jak chcesz cos uniwersalnego to może Emonda SL5 + koła np. Evanlite New disc 50 mm (około 1500g). W 15 k się zmieścisz ale do Emondy max to opony 28c, choć 30 też by się pewnie zmieściły, no i w szuter bym jej nie zabrał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...