Skocz do zawartości

[manetka] co wszystko zmienić


LukaszBike

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam rower dziecięcy, w którym chciałbym zmienić manetki. 

Aktualnie mam Microshift 1x9, karta sunrace 11x34,  przerzutka Sora 9s. Przerzutka chodzi dość ciężko - dziecko radzi sobie ze zmianą na cięższa ale nie może wrzucić lżejszej. W Decathlonie mają manetki Easyspeed, które działają znacznie lżej. Są jednak 6 rzędowa. I tu pytanie - mogę wymienić tylko manetkę i zębatki na 6s czy muszę też zmienić przerzutkę? Czy zmiana kasety z 9rz na 6rz jest możliwa i czy wymagane są jakieś podkładki? Dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przerzutka 9s raczej nie zadziała poprawnie z osprzętem 6s.

Po drugie sprawdź, czy Decathlon oferuje kasetę czy wolnobieg 6s, bo jeśli aktualnie jest kaseta to dojdzie jeszcze zmiana piasty. Jeśli jest to kaseta to niezbędne będą podkładki na bębenek.

Może obrotowa manetka 9s załatwiłaby sprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LukaszBike napisał:

Aktualnie mam Microshift 1x9, karta sunrace 11x34,  przerzutka Sora 9s.

- która sora? długi wózek r3000? czy jakaś inna, która ma prawo mieć problem z lekkim wchodzeniem na większe koronki.

- dobre nieściśliwe pancerze i szlifowane linki mogą poprawić działanie,

- zwykłe cyngle shimano 9s działają lżej niż microshifty a xt'ki na 9s miały krótszy skok dźwigni i rozwiązały kiedyś problem z napędem jak moja córka była mała.

https://download.bikeboard.pl/pdf/shimano_slx_06.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojemu synowi w rowerze z 20" kółkami złożyłem napęd 8s z przerzutką Sora 3500 z krótkim wózkiem. Obsługiwana jest gripshiftem Sram MRX.
Chłopak nie ma problemów z wrzucaniem na większą zębatką, a jest raczej drobnej budowy, z niedużą dłonią. Jeżeli są MRX-y 9-rzędowe, to do tej przerzutki zdecydowanie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Rower to VPACE 20 - https://www.vpace.de/produkt/max20-kinderbike/

Dla mnie działa ok, sprawdzaliśmy inne przerzutki i jednak ten opór dla 5 latki jest za duży. 

Manetka z Decathlonu to https://www.decathlon.pl/manetka-6rz-easyspeed-id_8513465.html - nie wiem czy to nas kasetę czy wolnobieg.

Przerzutka to Shimano Sora GS

 

@Roballinho ile lat ma syn? Moja córka za miesiąc będzie miała 5, zwykle rowery 20 są dla większych dzieci. Ten ma specjalną ramę, na której mniejsze dzieci jeżdżą bez problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo manetki cynglowe pomogą- wciśnięcie jest łatwiejsze-większa dźwignia i wygodniejsze- obrotową trzeba ścisnąć i obrócić, siła w nadgarstku+naciągnięcie mięśni palców w ręce, a w cynglowych tylko kciuk pracuje przy wrzucaniu na cięższe przełożenie. 

Wymiana na 6 biegową to słaby pomysł, po co tracić przełożenia, trudniej się będzie jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...