Skocz do zawartości

[Wymiana hamulców] Zmiana MT-200 na coś lepszego -> SLX BR-M7100 ?


Adrid

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym pompkę zostawił tą co jest, i wstawił tego BR-MT420 jak Accent radzi. Do tego półmetaliczny klocek i sprawdził jak to chodzi. Jak będziesz zadowolony to kupisz drugi na tył czy coś. Przewody hamulcowe się i tak łączą każde z każdymi - na wszystko jest jakaś tam złączka co ogarnia. warto sprawdzić w którą stronę jest odpowietrznik skierowany w zasisku, bo potrafią się jaja robić przy montażu.

Ja jestem zdania, że jeżeli coś, to 4erotłok. Miałem te MT200 w poprzednim rowerze no i jakoś dramatyczne to nie są, ale są mało żywotne. Kruszą się tłoki bo one z jakiegoś plastiku są. Potem klocek krzywo leży, piszczeć to zaczyna no materiałowo są słabe poprostu. A jak klocek jest podparty na 2 łokach i jest dłuższy to nie musisz takiej siły pakować, żeby taki sam efekt hamowania uzyskać. No i bolec prowadzący jest bliżej osi klocka. Nie ukosuje go tak podczas dociskania i bardziej równomiernie się zużywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię - ale dopiero jutro :D tarczę na pewno mam 180mm bo specjalnie kupując SM-RT64 patrzyłem na rozmiar jaki potrzebuje. Chyba skuszę się na te M6000. A już jak co będą dobrej jakości klamki a wsadzę tylko zacisk M6120 :P Będą lepsze przewody oraz klamki więc myślę, że to jest rozwiązanie jakie mnie będzie satysfakcjonować. Trzeba wsadzić i się przekonać. Jak co M6000 mają system I spec II to manetki akurat pod to 2x10 można kupić bez problemu :)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Accent_Szaj napisał:

EBC są lepsze

Też polecam miałem w ZEE ale teraz śmigam na ceramicznych z Ali i są mega wytrzymałe 

18 godzin temu, Accent_Szaj napisał:

Wiedziałem, że adapter być musi

No tak ale wszystko zależy od amora jakie tarcze przyjmuje bez adaptera 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, piter614 napisał:

zależy od amora jakie tarcze przyjmuje bez adaptera 

Tak, ale dlatego chciałem żeby zrobił zdjęcie. Skoro przy MT200 adapter ma, to on zostaje do M6000 ;)

Godzinę temu, Rumcajs. napisał:

od kiedy to lubisz te klocki? :D

Odkąd przejechałem się na twoim z tymi właśnie klockami :P

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

jestem po wizycie w sklepie. Udało się na szczęście zamówić części przez sklep i wyjdzie nawet taniej aniżeli na allegro. Wytłumaczyłem dlaczego muszą być M6000 a nie M6100 jak przez telefon i Panowie też zrozumieli, że ma to sens. Rower oddaje w przyszłym tygodniu na serwis. Podeślę fotki z nowym hamulcami.

A MT200 zostawię sb do nauki - tj. odpowietrzanie, zalewanie itd. Lepiej uczyć się na czymś co ściągnięte niż na czymś co ma zapewnić nam bezpieczeństwo :D 

PS: Wracając do okładzin. Czy to są właśnie konkretne dedykowane pod M6000 okładziny z EBC ? ->https://allegro.pl/oferta/klocki-ebc-cfa614hh-metaliczne-shimano-slx-xt-xtr-8978118578?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_rowery-nca&ev_adgr=Rowery&gclid=CjwKCAiAi_D_BRApEiwASslbJ5-pxKvWw27Ob1ET3QgaZQgjNVY27EZ3jaLWI4FwvXwJdINNg95XAhoCNUEQAvD_BwE

Edytowane przez Adrid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam sie do tematu.

Ja własnie zrobiłem wymiane z M355 ( wizualnie patrząc to chyba coś bardzo podobnego do M200) zdecydowałem sie na M6100. zamówiene, czekam na dostawe i bedzie montaż. 

M355 - zyladowały w starym rowerze jaki bedzie na jazde do pracy, koło komina a może na sprzedaż.
Sam jestem ciekaw M6100, ( Ps udało sie kupic zestaw za 520 pln)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powinno sie gryźć

 napęd jest 1x12 Sram GX, manetka na osobnej obejmie. Sram ma możliwośc mocowania w dwu róźnych pozycjach.

Choć teraz zaszczepiona została niepewność.  już wertuje fora i opisy

Edit:

Jeżeli nie bedzie mi pasowała fabryczna obejma Srama, sa adaptery Hamulce Shimano - Mametka Sram.

W najbliższych dniach bedzie wiadomo co i jak. Choć zaczynam sie lekko stresować.

Edytowane przez Saszkiner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Saszkiner napisał:

sa adaptery Hamulce Shimano - Mametka Sram

Tak, do Sram już są.

https://www.cyklomania.pl/wolf-tooth-components-adapter-shiftmount-sram-matchmaker-shimano-i-spec-ev,id12929.html

Niestety kosztuje tyle co manetka :(

https://www.sbike.pl/manetka-shimano-deore-sl-m6100-obejma-12-sp-prawa-o_14351.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Accent_Szaj napisał:

złoże na fabrycznej obejmnie. sa 2 pozycje na maetce. zobacze jak tylko przyjda cześci - czekam na hamulce, kierownice i nowe chwyty

10 godzin temu, Electronite napisał:

A ja już widzę cyrki przy odpowietrzaniu M6000 w przednim kole. Chyba tylko zalewanie od dołu...

Dlaczego, jaieś dodatkowe utrudnienie w serii M6000, Shinano zawsze było proste do odpowietrzania. M355 zrobiłem dwoma strzykawkami

Edytowane przez Saszkiner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...