Skocz do zawartości

[Wymiana hamulców] Zmiana MT-200 na coś lepszego -> SLX BR-M7100 ?


Adrid

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, abdesign napisał:

Tak, stracisz z tymi zaciskami i słabszymi przewodami w stosunku do m6120... stawiam oszałamiające 3% na sile... Na klamkach mt501... bo na obecnych klamkach to dużo więcej, ale też poczujesz poprawę.

A ewentualnie to podejdzie -> BR-MT520 ? Czy tu już znów wchodzi już cały I Spec II ? i nic nie wyszło z tego znów. Wtedy zostaje tylko Klamka MT501 a zacisk MT420 ??

Edytowane przez Adrid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. SLX M7000 front

2. SLX M7000 tył

Taniej się nie da a jest bardzo przyzwoicie. +fracht jakieś 40zł. Do tego klocki półmetaliczne i bez kłopotu ustawiasz to z manetkami na obejmę i masz w pompce wydumki szimanowe co do ergonomii klamek jakimi nasz zaszczycają co roku ... ;-) 

Warto się też pokusić o tarczę 180mm na przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ahaja napisał:

1. SLX M7000 front

2. SLX M7000 tył

Taniej się nie da a jest bardzo przyzwoicie. +fracht jakieś 40zł. Do tego klocki półmetaliczne i bez kłopotu ustawiasz to z manetkami na obejmę i masz w pompce wydumki szimanowe co do ergonomii klamek jakimi nasz zaszczycają co roku ... ;-) 

Warto się też pokusić o tarczę 180mm na przód.

Tarcza na przodzie już dawno 180 (od nowości nawet) tylko teraz mam już SM-RT64. A tutaj opcja zakupu się ponad 1k pln - dość dużo :( i w dodatku 2 tłoczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Accent_Szaj Cała ta moja dywagacja na pewno nie ma na celu zdenerwowania Was jak co. Po prostu temat tak drążę, gdyż no.... moja waga to ok. 125kg Stąd moje ciągłe dążenie do tematu zacisku 4-tłoczkowego :) 

Teraz, ahaja napisał:

(62,01EU x2) + 9,90EU ... +- 600zł. Te dwa tłoczki dadzą radę z półmetalikami. Zawsze zacisk można zmienić na 4 tłoki na przodzie ale klamki zostaną a to się liczy.

Przepraszam - jakoś źle policzyłem :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Adrid napisał:

4-tłoczkowego :)

Dobre klocki,oraz tarcze i nie zauważysz różnicy, ale jak mimo to się uprzesz, to  w najgorszym wypadku kupujesz 

https://allegro.pl/oferta/zacisk-hamulca-shimano-acera-br-mt420-hydrauliczny-10038427588

ale dalej mieścisz się w około 600zł( bo zacisk M6000 sprzedaż ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Accent_Szaj hmyyyy 

Coraz więcej opcji się pojawia :D To fajnie - czyli chyba najlepsza opcja z tego wszystkiego to będzie tak naprawdę M6000. Bo tarcze już mam jak pisałem SM-RT64 więc na żywicznych już była różnica przy samej zmianie tarczy, natomiast w górach były momenty gdzie brakowało mi tego momentu hamowania. Stąd też te 4 tłoczki potrzebne (chyba). Bo skoro zmiana samych hamulców pomoże i będzie odczuwalna różnica, to chyba nie ma co kombinować dalej co nie ?

Jedynie pytanie jeśli mam 180mm z przodu to jakiś adapter dokupić muszę do tych hamulców - bo coś tam piszą o nim :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Adrid napisał:

jeśli mam 180mm

Jeśli masz już adapter, to zostaje ten co masz.

Widzę, że kolega @abdesign źle mnie zrozumiał. Chodzi mi o to, że jak wsadzi dobre klocki(np.EBC złote), to te heble będą świetne i postawią jego 125Kg kufer dęba :D,

czyli @Adrid w pierwszej kolejności kup sobie dobre klocki do tych M6000, a potem jak uznasz, że jednak dalej jest Ci mało, to wtedy kup sam zacisk, ale też licz się z wymianą klocków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...