Skocz do zawartości

[Wymiana hamulców] Zmiana MT-200 na coś lepszego -> SLX BR-M7100 ?


Adrid

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Elmapeto napisał:

Nie lubię hałasu metalików.  

Żywiczne też hałasują :D

Teraz, Adrid napisał:

Na metalikach nigdy nie jeździłem

Są dużo mocniejsze, ale musisz je rozgrzać. Nie kupuj tylko klocków shimano, a kup sobie EBC złote

Co do hamulców zdajesz sobie sprawę, że klamki z nowej grupy 61xx mają inne mocowanie i trzeba zmienić również manetki?

2 godziny temu, Adrid napisał:

czy warto dopłacić te 100-150 PLN więcej do M6120 czy wystarczy M6100

Moim zdaniem wystarczy 6100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Accent_Szaj

To teraz z innej beczki - jak rozmawiałem z ludźmi o wymianie na M61XX to mówili, że klamki dadzą radę się zmieścić ponieważ manetki jakie mam do biegów nie mają tzw. telewizorków - czyli podglądu biegów :) Wiem, że klamki można montować za pomocą obejmy do kierownicy więc nie wiem co by tutaj przeszkadzało w ewentualnym montażu. Czyli M6100 szukać na jakieś dobrej promocji bo w sklepie gdzie kupowałem rower zaśpiewali za komplet coś koło 650 pln + koszty wymiany :)

Gdzie znów dzisiaj szukając hamulców znalazłem na przód M6120 za ok. 370PLN oraz M6100 na tył za ok. 280 -> Pytanie czy nie kupić i wyjdę wtedy tyle samo co za komplet M6100 w sklepie ??

Edytowane przez Adrid
Dopisanie zdania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Adrid napisał:

mówili, że klamki dadzą radę się zmieścić

To źle Ci powiedzieli. Ja się o tym przekonałem na własnej skórze :(. Miałem manetki M8000, tam można zdemontować telewizorki, co uczyniłem. Lipa jest taka, że jest albo za daleko, albo za blisko. Poszukam jeszcze zdjęć jak miałem to zamontowane, ale wytrzymałem cały tydzień z takim ustawieniem

Ps. Ja bym wybrał 2 opcje zakupu (6120+6100) w innym sklepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Adrid napisał:

że to powinno się zgrać jakoś

Rozumiem twój optymizm, bo byłem dokładnie w tej samej sytuacji i dokładnie tak samo myślałem, że jakoś to będzie

ale...

Niestety nie będzie :( 

Masz 2 punkty styku klamki z kierownicą20190908_171810a.thumb.jpg.3acbfb012945f5912cca80ef87179c05.jpg

Jak widać na zdjęciu, jest to jedyna możliwość ustawienia manetki by można było jakoś w miarę OK to klikać

Mając obejmę pomiędzy tak jak na zdjęciu nie ma możliwości jej przesuwania(jedynie z klamką).

11 minut temu, Adrid napisał:

jakie niby manetki trzeba kupić żeby to się z sb zgrało

z Serii x1xx

Bądź z mocowaniem I-spec-ev

1264999587_Kellys(18).JPG.9ddb19a179f94d

1932215440_Kellys(13).JPG.0db2e41008a6c7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż żal mi dupę ściska ale ile dałeś za manetki ? Bo zaraz się okaże że chciałem zaoszczędzić na klamkach a będę musiał kupić i klamki i manetki :( Więc wyjdzie mi na to samo - co racja manetki sb już sam wymienię i wsadzę nowe kolorowe pancerze na linki :) hahah :D 

A że się zapytam to co zaznaczyłem to co to jest ? Bo na obejmę gripa mi to nie wygląda :) Jak by tego nie było to może i by dało radę przesunąć. Ale to już gdybanie :)

image.png.d8b236745043a293ab8686c536219d83.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Adrid napisał:

Ale to już gdybanie

To, o co pytasz to jest dzwonek ;).

Co do ustawienia, to jest to jedyne w miarę. Ja zdjąłem dzwonek i przesunąłem klamki, to dźwignie za bardzo wchodzą na gripy.

Tak źle i tak nie dobrze.

Ta poprzednia opcja będzie naprawdę dobra. Nawet jak zmienisz same klamki, to odczujesz znaczną poprawę.

Ps. Na tamtym forum nikt nie odpowie ;)

Tu masz powód 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Accent_Szaj ale to powiedz czy na tym ustawieniu da się jeździć normalnie ?? I co znów masz na myśli poprzednia opcja tj. 6120 przod i 610p tyl ?? 

No właśnie ostatnio miałem sytuację że nie potrafiłem się tam zalogować :( już wiem czemu .... 

Powiem ci że różnica na klamkach jedynie 15 pln :) sztuka xd 

Edytowane przez Adrid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupno hebli z osobnych części to głupota... za komplet br-m6120 plus br-m6100 zapłacisz 650zł... składane wyjdą drożej... dodatkowo przewody które chcesz wykożystać te z mt200 są słabsze... porzuć ten pomysł. Zdrowiej i taniej wyjdzie nawet jak kupisz nowe manetki i odsprzedasz obecne.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Adrid napisał:

czyli kupić normalnie m6120 na przód i m6100 na tyl plus manetki na i-spec i odsprzedac aktualne i hamulce od razu tez

Ja dokładnie tak zrobiłem. Zakup nowych(komplet na I-spec-ev) i sprzedaż starych. W M6120 są przewody BH-90, więc nie podejdą Ci te co masz :(. Tzn podejdą, ale się nie zaleca. Ja na pewno bym ich nie zostawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...