Skocz do zawartości

[Gliwice] Szybko, bezpiecznie, bez mandatów


Robman

Rekomendowane odpowiedzi

cześć chłopaki,

niedawno wybudowano nam w Gliwicach 'Zachodnią Obwodnicę'. Wzdłuż poprowadzono niezłej jakości ścieżki rowerowe (ekspresówki, można grzać), co w połączeniu z wyasfaltowanymi drogami wzdłuż A4 daje całkiem fajną pętlę (ok. 20 km), całkowicie odseparowaną od ruchu samochodowego.

Jak dotychczas nie bardzo ciągnęło mnie do świata "kolarzówek" (głownie z powodu bycia najniżej w hierarchii użytkowników dróg asfaltowych), to teraz dość mocno zastanawiam się gdzie można by wypożyczyć jakiegoś 'road bike' aby trochę się pobawić.

Plik GPX utworzony na szybko w załączniku (mapy online jeszcze nie nadążają, ale każdy kto zna/pozna to miejsce od razu utworzy swój ulubiony przejazd. Żeby było 'przejrzyściej', nie domykałem pętli).

ps. Ta Zachodnia Obwodnica Gliwic z tego co wiem będzie otwarta coś z początkiem września 2020 (chyba), więc na upartego można zapingalać po nówce drodze nieśmiganej ok. 4-5 km na krechę jeszcze miesiąc ;-)

Gliwice Bike Tour.gpx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...