Skocz do zawartości

[1500-2500] fitness/ cross *nowy *używany


Ludwis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich.

 

Mam Wheeler Cross 1600 x ( rama Cr Mo) koła 28" oponki 700x40c ; rowerek z 2004 roku - i jeździ ( w między czasie trochę napraw było..)

Rozglądam się za nowym / nowszym rowerem. Mój cross m amortyzator - chociaż jego działanie to tylko bardziej chyba jako placebo.

Skłaniałbym się więc w kierunku rowerów na sztywnym widelcu( tu w grę wchodzi fitness)

Moja waga 100 kg (czasami dziecko w foteliku rowerowym ~ +20 kg) wzrost 183 cm; użytkowanie głównie miasto (ścieżki rowerowe, park) i czasami jakaś droga leśna lub polna. 

 

W podczas pierwszych poszukiwań pierwszym pomysłem był cross Lazaro Elitary V3 czy też Quantum V4  - marketingowo OK :bo Alivio i maszynowe łożyska ...

Następnie pomyślałem o Lazaro AERO V3 - sztywny widelec i cena ~1500 zł i ciut lżejszy bo niby 13,5 kg

A daje już drążąc temat to natrafiłem na Kross Pulso 1,0 , Kross Seto, MARIN Muirwoods (chociaż tu 29") i apetyt zaczął rosnąć w miarę jedzenia.

 

Mam więc już więcej pytań niż odpowiedzi:

-napęd MTB  czy szosowy -który będzie bardziej niezawodny, tańszy w eksploatacji

-1 , 2 czy 3 tarcze z przodu

-jaka szerokość opon, jakie opony semi slick , 35 mm  ,a może 38 mm dla wygody

-hamulce V brake czy może hydrauliczne (a może tarczówki mechaniczne)

-widelec stalowy czy aluminiowy

- nowy czy może używany - jaką logikę tu wybrać 

- linki chowane w ramie czy na wierzchu

-jaka waga roweru ....

-28" czy 29"

Może ma ktoś po żołniersku jest w stanie podpowiedzieć. 

Z góry dziękuję za podpowiedzi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! 
- linki chowane w ramie czy na wierzchu- na wierzchu, łatwy dostęp, opór aero pomijalny, jak chcesz ochronę przed błotem to puszczasz pełny pancerz, lub zakładasz rurki termo 3mm fi na odkryte odciknki linki+ końcówki z uszczelnianymi " noskami"

-jaka waga roweru ....-różnice  masach rowerów pomijalne, jak obciążasz je 120kg

-28" czy 29"- to ta sama średnica obręczy, różnica to zazwyczaj szerokość

- nowy czy może używany - jaką logikę tu wybrać - z taką masą wziąłbym używkę, nowe wszystkie mają pseudoamory, tak zyskasz na jakości kół i ogólnie lepszy osprzęt, jest jeszcze opcja pomiędzy- mało używane w miarę nowe rowery, podaj w jakim mieście szukasz roweru, pomożemy

-widelec stalowy czy aluminiowy-nie wiem, imo bez różnicy

-hamulce V brake czy może hydrauliczne (a może tarczówki mechaniczne)- tarczowe, bo duża masa i nie zużywa się obręczy- przy ~140 kg do wyhamowania+ np błotko obręcze cierpią, w tej cenie spokojnie znajdziesz hydro

jaka szerokość opon, jakie opony semi slick , 35 mm  ,a może 38 mm dla wygody- pewnie najszersze jakie wejdą, bo opory się niewiele zmieniają, a zyskujesz komfort

1 , 2 czy 3 tarcze z przodu imo 3, najbardziej uniwersalny napęd

-napęd MTB  czy szosowy -który będzie bardziej niezawodny, tańszy w eksploatacji- bardziej zależy to od ilości zębatek z tyłu, 8 kosztuje 50 zł, 10rzędów 100zł , a 12 rzędów 400 zł

niezawodny- nie wiem, mtb będzie pancerniej zbudowany

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kross Pulso to zwrotny fitness z krotką bazą kół. Jazda z doczepionym fotelikiem nie będzie specjalnie stabilna. Poza tym nie wiem czy ta rama w ogóle nadaje się pod takie obciążenie.

Patrząc na to do czego potrzebujesz roweru to chyba bym postawił na Marin Muirwoods. Nie ma zbędnego, w twoim przypadku, amortyzatora, ale ma stosunkowo szerokie opony, więc nie będzie przesadnie tłukło na nierównościach. Rower nie jest specjalnie lekki, ale w miejskich warunkach jeździ się nim naprawdę przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...