Skocz do zawartości

[3300] Romet Orkan 9m


isbjorn

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Zastanawiam się nad kupnem Rometa Orkan 9m - nowy w cenie ok. 3300 zł. Nigdzie nie mogłem znaleźć opinii nt tego modelu. Być może to kwestia tego że jest to nowy model. Czy ktoś z was miał z nim styczność? Ewentualnie czy da się znaleźć lepszego crossa w tym samym przedziale cenowym? Mam 178 cm wzrostu, 69 kg i ok. 82 cm w przekroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, isbjorn napisał:

Nigdzie nie mogłem znaleźć opinii nt tego modelu. Być może to kwestia tego że jest to nowy model.

Raczej kwestia tego, że niewiele osób chcących przeznaczyć ponad 3k na rower szuka crossa. Zwykle wiedzą czego chcą i idą albo w mtb albo w szosę. Ludzie kupujący crossy w 99% idą do sklepu i mówią "chcę kupić rower do xxx, niech pan dobry poleci", robienie recenzji nie ma sensu bo nikt ich nie będzie czytał;P

A jeśli chodzi o rometa to wydaje się ok za taką kasę. Generalnie ciężko przebić "polskie" marki jeśli chodzi o stosunek cena/osprzęt. Tylko chyba trochę ciężkawy jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mihau_ napisał:

Raczej kwestia tego, że niewiele osób chcących przeznaczyć ponad 3k na rower szuka crossa. Zwykle wiedzą czego chcą i idą albo w mtb albo w szosę. Ludzie kupujący crossy w 99% idą do sklepu i mówią "chcę kupić rower do xxx, niech pan dobry poleci", robienie recenzji nie ma sensu bo nikt ich nie będzie czytał;P

A jeśli chodzi o rometa to wydaje się ok za taką kasę. Generalnie ciężko przebić "polskie" marki jeśli chodzi o stosunek cena/osprzęt. Tylko chyba trochę ciężkawy jest

Chcę rower głównie na miejskie ścieżki, ukształtowanie terenu raczej plaskie- Warszawa. Oprócz tego utwardzone leśne i czasami jakieś wyprawy w cięższy piaszczysty teren, ale to rzadkość. W związku z tym wybrałem crossa, bo wg mnie dobrze łączy te wymagania. Dokupię ewentualnie opony z głębszymi rowkami, żeby lepiej radziły sobie w terenie.

Czyli do 3,3k nic ciekawszego i lżejszego się nie znajdzie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sk27 napisał:

Moim zdaniem za 3300 to jest naprawdę dobry wybór. W tej cenie można też kupić taniego gravela ale nie wiem czy pasowałby Tobie baranek i osprzęt będzie znacznie słabszy niż w Orkanie 9.

W obecnym crossie mam chwyty ergon gp3 i jestem z nich zadowolony. Nie jeździłem wprawdzie nigdy z kierownicą jak w szosowce więc nie wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...