Skocz do zawartości

[Czechy] Turystycznie po okolicy Bedřichov


gkeb

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieramy się na tydzień w okolice Bedřichova. Blisko do Libereca, więc rowerem będziemy lokalnie zwiedzać. Macie pomysły gdzie mozna, turystycznie!, podjechać? Co warto zobaczyć?

I jeszcze pytanie odnośnie wymagań dotyczących samego roweru. Gdzieś trafiłem na informację, że muszę mieć światła i odblaski z przodu i z tyłu oraz odblaski na kołach. Prawda to? Światła mam ale odblaskowych specjalnie jakoś nie. Tylna lampka ma chyba zintegrowany odblask, przednia nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie byście się nie wybrali to Góry Izerskie są piękne, może nie doznaje się takich odczuć jak w wyższych górach, lecz krajobrazy i dzikość tych terenów jest świetna. Godnym polecenia zabytkiem jest zamek we Frydlandzie. Możecie też jeden dzień poświęcić na nocne zwiedzanie Zamku Czocha, mi się osobiście podobało. Tu macie link: https://zamekczocha.com/atrakcje/nocne-zwiedzanie-zamku-czocha/. Jeśli nie macie jeszcze miejsca do spania to z kolei polecam Wam Fabrykę Chusteczek w Grabiszycach, świetne miejsce. Jednak znajduje się po polskiej stronie, więc nie wiem czy to Was interesuje, ale na przyszłość polecam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

już chyba za późno na porady, w samym Libercu polecam Zoo, najstarsze w Czechach, galerie w rozbudowanych byłych łaźniach i oczywiście Ještěd. Góry Izerskie po stronie czeskiej bym nie nazwał dzikimi, za to bardzo przyjaznymi dla turystyki rowerowej, wszędzie są dobrej jakości drogi - asfaltowe, z płyt betonowych, ale również szutrowki. W sezonie na głównych trasach niestety bywa tłoczno. Polecam osadę Jizerka oraz chatę na Nové Louce.

Odblaski są co prawda obowiązkowe, ale myślę, że nie powinno być problemu, sam ich nie mam a nigdy z tego powodu problemu nie miałem. Światła oczywiście po zmroku obowiązek.

Pozdrawiam

David

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...