Skocz do zawartości

[odblask] Odblask pod siodełko


Jacko0o

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od dłuższego czasu poszukuję czerwonego odblasku, ale montowanego na prętach pod siodełkiem. Na sztycy miejsca brak, bo sporo miejsca zajmuje pantograf, do tego dość długa lampka diodowa. Zwykle w godzinach wieczornych/nocnych jeżdżę z lampką, ale nie chcę kusić niebieskich służbistów i dawać im pretekstów. Chodzi o rozwiązanie jak najbardziej minimalistyczne, byle spełnić przepisy. Ewentualnie jakaś taśma/naklejka, byle dawała czerwony odblask, nie biały czy żółty, a z tego co widziałem, nawet czerwone naklejki nie dają czerwonego odbicia.

Najbardziej optymalne byłoby takie rozwiązanie, jednak nigdzie nie mogę się go doszukać: 

v0_XEltYWdlc1x0ZXN0eVxGUk9HXERTQ18xMDk2L

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MikeSkywalker napisał:

Najtańszy jest pasek czerwonej folii odblaskowej na sztycy. Przepis spełniony, widoczność poprawiona. Kwestia kupienia kawałka taśmy :D

No właśnie, tylko czy czerwona folia da czerwony odblask (światło)? Widziałem folie/naklejki w różnych kolorach, ale odblask dawały żółty, a nawet biały. Czy policji to bez różnicy i patrzą na kolor folii/lampki czy na kolor jakim świeci?

 

EDIT:

Że też nie wpadłem, żeby poszukać u Chińczyków... Coś takiego powinno załatwić sprawę: https://pl.aliexpress.com/item/4001296043242.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Jacko0o napisał:

czy czerwona folia da czerwony odblask (światło)?

 

2 godziny temu, MikeSkywalker napisał:

pasek czerwonej folii odblaskowej 

da jak najbardziej :) 

 

Mam, używam, można okleić też inne elementy z tyłu roweru dla lepszej widoczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Qaroll napisał:

Poważnie trzeba mieć czerwony odblask nawet w sytuacji, kiedy masz czerwoną lampę? :O 

Tak, dzwonek/klakson (sygnał dźwiękowy) i czerwony odblask z tyłu to obowiązkowe wyposażenie roweru. Mandat można dostać za brak odblasku mimo używania lampki na baterie. Przy czym odblask tylny musi być koniecznie czerwony. Z przodu można stosować z kolei wyłącznie białe lub pomarańczowe, ale nie są one obowiązkowe. Dodatkowe odblaski (boczne, na ramie, kołach itp. już dowolnie). Przynajmniej tyle dowiedziałem się z internetów, bo ustawy nie chciało mi się wertować ;) Poza tym, o ile mi wiadomo, obowiązkowe są też światła pozycyjne: przednie i tylne. Tyle że musimy je mieć, ale korzystać dopiero w warunkach ograniczonej widoczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jacko0o napisał:

Tak, dzwonek/klakson (sygnał dźwiękowy) i czerwony odblask z tyłu to obowiązkowe wyposażenie roweru. Mandat można dostać za brak odblasku mimo używania lampki na baterie.

Kup sobie jakąkolwiek na baterie, która oprócz mrugajek ma wbudowane odblaski i kłopot z głowy. Używam czegoś podobnego jak poniżej i mam spokój, bo ma wbudowane odblaski:

Lampa rowerowa tylna Vellberg Stream LED 0,5 W - Lampki - MiastoRow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaxCava napisał:

Kup sobie jakąkolwiek na baterie, która oprócz mrugajek ma wbudowane odblaski i kłopot z głowy. Używam czegoś podobnego jak poniżej i mam spokój, bo ma wbudowane odblaski

Lampkę niedawno kupiłem (Prox Minor) i kolejnego wydatku wolałbym uniknąć. Już i tak włożyłem w rower chyba więcej niż sam był wcześniej wart ;) Poza tym taśmy już zamówione. Przy pomyślnych wiatrach dotrą za 2-3 tygodnie. Do tego czasu będę liczył, że mnie nikt nie rozliczy za brak odblasku. Temat zasadniczo do zamknięcia. Dzięki wszystkim za pomoc i uwagi :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś zaklejoną taką dziurę w podsiodłówce odblaskową taśmą czerwoną, którą używa się na znaki drogowe. Była odblaskowa. Zakleiłem, żeby syfu tam nie kotłowało, a wyglądała fajnie i robiła za odblask. Nie wiedziałem jednak, że to prawnie wymagane jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...