Skocz do zawartości

[Nowy rower] 1800-2300zł


Fiszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jako iż doszedłem do wniosku że mój romet Orkan 5.0 jest troszkę za duży dla mnie (tzn rama jest jak by ok koła są może za duże? i kierownica lekko za szeroka) Uznałem że kupię sobie nowy rower uniwersalny/cross (czasem po piasku/nierówności jakiejś/szutrówce/lesie przejechać co by kolana nie robić na trasie ale głównie szosa)
Moje wymagania to:
Rozmiar na 170cm wzrostu
Vbrakei (hydraulików mam dość za dużo problemów z serwisem, rozumiem oddać rower raz na rok 2 na przegląd ale nie jeździć za każdym razem z hamulcami)[nie znam się na tym więc wożę do serwisu a że mam tam 20km+ to jest to tragedia dla mnie]
Brak amortyzatorów jeśli już to powietrzne
niezawodność
lekka rama
wytrzymałe obręcze żeby się nie ósemkowały jak by były z plasteliny

Rower nie musi być w zasadzie nowy ale w dobrym stanie już tak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz budżet na upgrade roweru, a nie na zakup nowego. 

Rama dobra ale za duża? To zmień mostek na krótszy i ewentualnie kierownicę na mniejszą.

Hydrauliki są przecież bezproblematyczne, to z vbrakeami jest dużo więcej roboty już nie mówiąc o tym, że to zwalnia, a nie hamuje. 

Masz budżet na amor powietrzny.

Koła w rowerach w tej cenie to zawsze tanie badziewie będzie. I ponownie masz budżet na zakup nowych kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale jak pisałem obecny rower jest na mnie trochę za duży?
Jak stanę okrakiem pomiędzy ramą to nie mam miejsca co by sobie jajek nie obić [loteria zależna od ułożenia i szczęścia xD] (i raczej o wysokość mi chodziło właśnie bo plecy mnie nie bolą)
Na rowerze nie jeżdżę regularnie ostatnio stał pół roku i od razu problem z hamulcem znowu (wcześniej tyle co po przeglądzie zrobiłem 100km i odstawiłem do garażu było ok postał i z niczego się popsuło)
W obecnej ramie mam amor powietrzny
Może wysokość roweru można by zmniejszyć trochę kołami? Obecnie mam 28x1.5 (700x38c)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...