Skocz do zawartości

[hamulce hydrauliczne/Orkan 5.0] Wymiana na mechaniczne


Fiszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od roku mam problemy z hamulcem przednim tarczowym hydraulicznym w moim Romet Orkan 5.0 z 2016r ciągle hamulec albo nie hamował albo cylinderek się zapiekał i nie odbijał.
W końcu straciłem cierpliwość i chciałbym wymienić zacisk na tarczowy ale mechaniczny możecie mi doradzić co kupić żeby nie władować się w koszta 300+?
Jedyne kryterium to ma hamować pasować do obecnej tarczy i być niezawodnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MikeSkywalker napisał:

A nie prościej zmienić hamulec na inny, ale też hydrauliczny? Problem nie jest w hamulcach hydraulicznych w ogóle, tylko z Twoim konkretnym egzemplarzem. Nawet proste, podstawowe hamulce Shimano działają parę lat bezproblemowo. 

Parę lat? to czemu mam ciągle problem? Nie mam ani czasu ani kasy żeby 3 razy w roku robić poprawi z hamulcami z Vbrakeami nigdy nie miałem problemów a wyczynowo (downhill) nie jeżdżę żeby pchać się według mnie w drogie hydrauliki.
Nie mnie to jaki zacisk polecisz na przód ? W serwisie powiedzieli że ta impreza mnie 300zł będzie kosztować.
Aha to nie jest tak że jeżdżę regularnie chciałbym ale pracuję za granicą , ostanio rower stał pół roku i chcąc się przejechać okazało się że tłoczek się zacisnął i nie odbija prawidłowo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fiszek napisał:

wyczynowo (downhill)

:D:002::icon_lol:

1 godzinę temu, Fiszek napisał:

Parę lat? to czemu mam ciągle problem?

Bo masz felerny zacisk, z którym nie zrobiłeś od razu porządku? :) 

Kwestia w tym, że mechaniczne tarczówki nie są ani dobre ani tanie. Kup najprostsze hydrauliczne Shimano MT200, zainstaluj i po sprawie. Za te pieniądze nie dostaniesz nic mechanicznego co byłoby choćby zbliżone pod względem siły hamowania a jednocześnie jak to klęknie to bez żalu kupisz kolejny. Same klocki do wyższych modeli kosztują tyle co ten kompletny hamulec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...