Skocz do zawartości

[Do 4500zł] pierwsza Szosa


Danteforum

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, huskarl napisał:

Tu masz instrukcję jak wyregulować położenie klamki:

https://si.shimano.com/api/publish/storage/pdf/en/dm/RACBR01/DM-RACBR01-03-ENG.pdf   strona 12

Dzięki :)

i jeszcze jedno pytanko bo w MTB troszkę inaczej to wygląda... 

zauważyłem że na największej tarczy z tyłu jak wyreguluje przerzutkę tak by łańcuch nie spadał to wózek prawie dotyka szprychy. Są tam mm... W MTB miałem tam więcej miejsca :p moze byc wózek krzywy? 

 

Gunther w tle na tv za co przepraszam :p

IMG_20200827_164913_compress66.jpg

IMG_20200827_164905_compress70.jpg

IMG_20200827_170014_compress68.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Pokaż jakąś fotkę całego roweru.

PS
Gunther dobry - ju tacz maj tralala, maj ding ding dong ! :icon_cool:

niziol
Niekoniecznie trzeba dużo wydawać na GPS'a ( konkretnie licznik z GPS, ale bez nawigacji ) - ja np. za < 160 zł kupiłem używany iGPSport iGS10 ( celem posiadania awaryjnego śladu - kiedy smartfon odmówi posłuszeństwa, albo zapomni się wcisnąć start, co mi się ostatnio zdarzyło, bo odpalałem jednocześnie 2 GPS'y ;) ).
Wcześniej dałem ciała, i zamówiłem Xoss G+ ( według opisu, a dotarł G ), który ma problem z łącznością ( nie można zgrać zapisanych tras )...
Co z tego, że wyświetlanie danych jest pierwsza klasa ( duże cyfry ), skoro w tej chwili licznik jest bezużyteczny ( być może na jakimś nowym smartfonowym flagowcu sprawa łączności wyglądałby inaczej )...
Na pewno ważne jest, żeby licznik posiadał możliwość zgrywania danych po kablu ( Xoss nie ma ), co jest konieczne w razie problemów z połączeniem ze smartfonem ( iGS10 też się nie łączy, bo mam starego Androida - wymagania podane w opisie okazały się nieaktualne ).

Sorry za OT :rolleyes:
Na życzenie mogę usunąć, lub ukryć wpis/wpisy o licznikach, ewentualnie zrobi to kto inny :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie, nic nadzwyczajnego w szosie i napędzie 11s. To jest właśnie pi razy oko 4mm. (To od koła i zaplotu szprych też zależy, więc pewnie +/- 1mm)

Zwróć uwagę na to że kaseta 11s jest szersza od 8/9/10 i "szerszość" to przesunięcie największej koronki o 1,8mm w kierunku szprych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje się wam że jest jednak troszkę krzywo? Hak przerzutki troszkę schodzi na dole w lewo.... 

Na yt są filmiki jak go prostować tylko czy nie pogorszę :p

Ja między wózkiem a szprychą mam 1.5mm :p

4 godziny temu, KrissDeValnor napisał:

Pokaż jakąś fotkę całego roweru. 

 

proszę :)

 

 

IMG_20200827_220131_compress2.jpg

IMG_20200827_180258-01_compress5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupio że odpowiadam na swoje wiadomości, ale chce żeby było po kolei. 

Nie wiem czy u was ten hak też taki nie za prosty? 

Na razie podłożyłem sobie cienką podkładka gumową i zyskałam z dwa mm. Myślę że nie będzie problemu z tym. Jeśli będzie to trzeba będzie kupić nowy hak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Danteforum napisał:

Głupio że odpowiadam na swoje wiadomości,

Zaczynasz wariować, za dużo stresu. Widzę, że doprowadziło też to też do nagłej zmiany płci:

10 godzin temu, Danteforum napisał:

i zyskałam

 

Ale na poważnie to coś tu jest nie halo. Hak można wyprostować i dobry serwis zrobi to za parę złotych i na miejscu. Możesz na szybko kupić nowy za swoje i też będzie dobrze. Ale możesz też jakoś próbować przez gwarancję. Co prawda szkoda stracić rower na 2 tygodnie, ale może by przysłali nowy hak jak im pokażesz zdjęcia. Mi tak kiedyś przysłali nową klamkę hamulca, bo full za gruby hajs miał ją fabrycznie zje..psutą. Nagrałem filmik, przysłali cały hamulec, z zaciskiem, bo samej klamki nie mięli.

Sam haka nie prostuj bo to się nie uda. Do prostowania używa się specjalnego narzędzia i procedura jest robiona na zmontowanym rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Pomimo małej gumowe podkładka odległość wózka nie zmienia się zbytnio. Dolna część wózka jest dalej od szprych ale z tego co widzę to jaki on by nie był prosty to górną zębatka prowadząca łańcuch w wózku zawsze jest tak samo blisko. Być może taki urok tego modelu.

I jak by góra wózka miała być dalej to nie było by możliwości wrzucenia na największą tarczę... Boje sie tylko że będę leciał kiedyś nie wolno i zasadzę :)

Jakby dali okrągłe szprychy to już by się tarło :p

 

IMG_20200828_110104_compress79.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2020 o 10:41, huskarl napisał:

Sam haka nie prostuj bo to się nie uda. Do prostowania używa się specjalnego narzędzia i procedura jest robiona na zmontowanym rowerze.

Hak wyprostowany :)

Jest troszke lepiej :) ogólnie wózek od 105 ma dziwną krzywiznę. Szukam w necie zdjęcia żeby upewnić się że kazdy tak ma ale nic nie mogę znaleźć.

Jestem chyba przewrażliwiony w oczekiwaniu na lepszą pogodę.

Czy w każdym rowerze na dużej tarczy z przodu i małej z tyłu podczas pedałowania odczuwalne jest rzęrzenie? 

Miałem to w MTB i jest to w Szosie. Sama korba bez łańcucha chodzi super cicho. A z łańcuchem na dużej jak by piach w suporcie był :)

 

 

 

IMG_20200829_094035_compress84.jpg

IMG_20200829_094052_compress26.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, huskarl napisał:

Twoje 105 i moja Ultegra pewnie mają ten sam wózek, tylko korpus z innych materiałów. U mnie wygląda to tak

U Ciebie zdecydowanie prościej :) pytanie czy to ten sam wózek... Dziwna sprawa :p

no i żeby pociąć coś takiego to trzeba by było zrobić to chyba specjalnie bo nie jest to miękki materiał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...