Skocz do zawartości

[Szosza] RoadPro rozmiar ramy


mattpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam problem z doborem ramy przy Spartacusie RoadPro. Jako, że zakup przez neta chciałbym jednak trafić w odpowiedni rozmiar :)

Przekrok 86/87cm 
Wzrost 185cm

Z opisu wychodzi mi rama 21'.
Dodatkowo czy zmieniać w nim opony na 700x35c? Rower do lajtowego jeżdżenia po mieści / za miastem po asfalcie drogach rowerowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pablo59 napisał:

21",  a  szersze opony będą bardziej uniwersalne, o ile nie zamierzasz się głównie ścigać...

Pablo czy na te koła oryginalne założyć po prostu większe opony w max rozmiarze czy inwestować trzeba w nowe koła o większym wymiarze wew?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Pablo59 napisał:

Moim zdaniem założą ci szersze opony przed wysyłką - o ile zadeklarujesz że tego chcesz przy zakupie -  tak przynajmniej rozumiem zapis na ich stronie...

też tak to rozumiem ale pytanie czy na te koła, chodzi o rozmiar wewnętrzny obręczy taka opona bedzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wracając do opon w roadpro w rozmiarze 700x35, kupiłem z ich aukcji RUBENA FLASH V66, które montują do tego roweru i jest jakaś lipa. Przełożyłem je i przy ciśnieniu powyżej 3.5bara opona ociera już o ramę, poniżej tej wartości jest niewielki prześwit w trójkącie ramy. Sprzedawca upiera się, że pasują i już montowali kilka razy te opony. Zaprowadziłem rower na serwis po 150km i tam także stwierdzono, że opona jest za duża. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...