Skocz do zawartości

[bluza] jaka druga warstwa


tomiii

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Poczytałem trochę i skłaniam się do ubierania warstwami. I o ile wiem co ubrać teraz z rana(18 stopni) i mniej więcej co jesienią jak będzie sporo chłodniej(5stopni). To mam problem co najlepiej dokupić na temperaturę pośrednią tzn jaki el stroju będzie najbardziej przyszłościowe jako druga warstwa na koszulkę termo. Czy bluza rowerowa czy może lekki polar? 

Doradźcie coś proszę do 150 zł. Najlepiej gdyby ten element stroju miał zastosowanie dla niższych temp typu 5stopni.

Ps. Teraz koszulka termo dl rękaw + koszulka kr rękaw daje rade. Na jesień planuje koszulkę termo + coś dającego ciepło i warstwę chroniącą przed wiatrem. 

Jeżdż raczej po szosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ja mogę polecić taką:

https://www.decathlon.pl/p/wiatrowka-na-rower-mtb-meska/_/R-p-305587?mc=8555359&c=Niebieski

Na temperatury 5-15 stopni jest idealna. Chroni przed wiatrem i chłodem. Przy 5 stopnaich pod spodem mam koszulkę termo, przy 15 pod spodem krótki rękaw. Największym zaskoczeniem był fakt, że jest na tyle przewiwna, że nie pocę się zbytnio jak pod tradycyjną wiatrówką. 

Jako miuns większość wymienia kaptur, z którego robi się żagiel podczas większych prędkości i hałasuje. Ja to rozwiązuje w ten sposób, że po założeniu roluje go do środka i tak jak by go nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis sugeruje górę korpusu czyli ten sam materiał co na rękawach. Ostatnio trochę wiało ale nawet jak było ok 5 stopni to z koszulka termo z długim rękawem pod spodem nie marzyłem.

Fajne jest to, że cała zwija się do kieszeni na plecach więc za te pieniądze może robić nawet za zapasowa warstwę w plecaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pierotezMyślę, że obie się sprawdzą. Chętnie bym sprawdził tą merino - nie jeździłem w takiej.

Jak jest cieplej to pod spód zakładam taką koszulkę - to chyba opdowiednik tej którą podałeś z długim rękawem.

Jak się robi cieplej to takie ribano - tych mam akurat całe mnóstwo bo używam ich w sezonie zimowm na lodowisku - spisują się doskonale i fajnie przylegają do ciała.

Jeżeli miałbyś kupić tylko jedną z tych co podałeś to pewnie bym wybrał tą z długim rękawem. Zawsze można załozyć jak w okolicach tych 15 stopni poświeci słoneczko i dodatkowa warstwa to było by za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...