Skocz do zawartości
kakulukia

[Zakup elektryka] e-bike do miejskiej jazdy do 6500 zl

Rekomendowane odpowiedzi

kakulukia
Napisano (edytowane)

Hej 
Jestem na etapie poszukiwań e bike. Jazda głównie po mieście ( czasami sporadyczna jazda poza miasto)  około 20km dziennie. Zastanawiam się nad dwoma modelami pierwszy to Romet ERT 100  i drugi to Focus Jarifa2 EX Active. Mój budżet za całość wynosi max 6500 zł ( wyżej wymieniony Romet i Focus mogę uzyskać z dużą zniżką za 6000-6500 zl). Czy za takie pieniądze gotowce mają sens czy lepiej złożyć coś samego, jakiś rower do 3k i drugie tyle za system(Zainteresowany jestem raczej legalnym podejściem czyli 250W i 25km/h.). Aktualnie jezdze na budzetowym crossie z decathlonu riverside 500 i kultura jazdy oraz trwalosc sa mocno niezadowolajce. Zalezy mi zeby komfortowo bez szalenstw i potu dojechac 10 km do pracy. Bardzo proszę o pomoc w wyborze :)

wiem, ze podobne watki juz byly, ale nie widzialem zestawien obejmujacych wyzej wymienione rowery

Edytowane przez kakulukia

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MikeSkywalker

Centralny silnik to dużo lepsze rozwiązanie niż jakieś "systemy" do konwersji. Więc kwestia wyboru z powyższych rowerów. 

Porównujesz rowery z dwóch różnych półek - miejski i górala. Jak chcesz tym jeździć do pracy to z tych dwóch Romet. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kakulukia

Wielkie dzieki za odpowiedź. Czy jestem coś lepszego w stanie znalezc oprocz tych modeli co wskazalem ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MikeSkywalker

Nie wiem. Podajesz rowery z okolic 8-9 tysięcy, z centralnym silnikiem, pisząc że możesz je mieć w okolicach 6 tysięcy. W przypadku tej wyższej kwoty można szukać innych modeli ale nie mam zielonego pojęcia czy też kupisz je w tak dobrej cenie, więc polecanie czegokolwiek nie ma sensu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kakulukia

Dzięki za odpowiedź. Zdecyduje się na w/w Rometa :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta