Skocz do zawartości

[Opinie o rowerze] Grand Canyon 6


tomasso83

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szukam nowego roweru, który będę mógł zabrać do samochodu i podjechać na ciekawe trasy w Małopolsce lub też podjechać asfaltem na nim samym.

Mój budżet to 4500-5000zl.

Dodatkowo pewnie różne trasy utwardzane, lasy, polne drogi. Chciałbym, aby dawał przyjemność z jazdy. Nie bawią mnie ostre zjazdy ani podjazdy. Zależy mi na płynnej zmianie przełożeń, sztywnej osi (zapewne będę często demontował przednie koło do transportu). 
Bardzo spodobał mi się ten model:

https://www.canyon.com/pl-pl/mountain-bikes/trail-bikes/grand-canyon/grand-canyon-6/2615.html?dwvar_2615_pv_rahmenfarbe=BK%2FGY#detailed-geometry-section-tab

Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, venom6652 napisał:

Rower fajny ,tylko ta waga :(

W tym budżecie, na kołach 29', myślę, że ciężko będzie znaleźć coś dużo lżejszego (chyba, że używki).

Co do zaproponowanego przeze mnie Gianta, to chwalą się, że rama w tym XTC SLR jest mega lekka. Niestety nie podają nigdzie masy całego roweru. Trzeba poczekać na pierwsze testy lub dostępność w sklepach i sobie zważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat rozmiar kół jest różny w zależności od rozmiaru ramy. Ja mam 173 wzrostu więc wg tabelki łapie się na S czyli 27,5.

Moglem może to zaznaczyć w treści.

Nie znam tych wszystkich oznaczeń dokładnie, pokusiłby się ktoś, aby napisać co jest mocnym punktem tego roweru jeśli chodzi o komponenty, a co mogłoby być za jakiś czas do wymiany w 1-wszej kolejności? Rozumiem, że ma sztywną oś, taper itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, venom6652 napisał:

geometria akurat taka sobie,wysoka główka,i troche krótka rama ,do tego kiepski amor

Wysoka główka bo to nie jest rower XC sensu stricto, ma odchył w stronę trail. W poprzednim roczniku wszystkie Grand Canyony stały  na amorze 120mm, w tym roku widzę, że niższe modele mają 100mm skoku, ale kąt główki jest dość płaski. Co do długości ramy, to dla XL (ze względu na moje gabaryty patrzę zawsze na największe rozmiary) górna rura 666mm i reach 475mm nie wyglądają źle, inni producenci mają krótsze XL-ki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest taki budżetowy rower na komponentach raczej z niskiej (nie najniższej) półki z wabikiem na łosi w postaci przerzutki tylnej XT. Koła poniżej krytyki. Amortyzator, hamulce i rama to nic specjalnego.

W tej cenie IMHO Kross L8.0 jest lepszy, nie wspominając o rowerach z decathlonu. Masz jeszcze Mustanga Evo2 w tych pieniądzach na ramie węgielnej ze sztywną osią a reszta ta sama półka co ten canyon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 965 trzeba zaczekać do jesieni.. salon proponuje 970:

https://www.scott.pl/produkt/1043/6406/Rower-Scale-970-Black-Yellow/

Jest ~1000 zł tańsza. Z czego wynika różnica? Napęd i coś jeszcze? Jak się ma to do SLX-a w 965?

Szukam roweru do treningów interwałowych w terenie (sprinty, podjazdy itp.) ~1-2h max na wyjazd. 

Czy lepiej zaczekać do wyższego modelu czy ten będzie również ok, a tysiak zostanie w kieszeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...