Skocz do zawartości
  • 0

Napęd / dobór części do zmiany


Gość Szpak

Pytanie

Dzień dobry wszystkim.

Temat trochę retro, bo pacjent to Mongoose Switchback z 1996r., mój najlepszy kumpel z lat 1997-2000. Sentyment. Złożyłem go do kupy. Dostał nowy łańcuch i tutaj się zaczyna, jak się możecie domyślić.

Osprzęt - przód: korba Altus 38/32/24, przerzutka Altus mocowana do suportu. Tył: 7 rzędowa 11-28, przerzutka Acera X. Na GripShift MXR-100.

Łańcuch nowy - do wymiany wolnobieg. Nie dostanę 11-28 więc założę MF-TZ500/TZ21 14-28. Mam nadzieję, że stara poczciwa Acera X da radę.

Żeby utrzymać prędkość przy danej kadencji na przód muszę/chcę wsadzić stare Deore LX 48/38/28. I tutaj prawdopodobnie muszę zmienić przerzutkę, bo stary Altus będzie za niski. Pytanie: czym go zastąpić?

Chciałbym to ogarnąć po taniości na używkach

Proszę Was o poradę w tym temacie - czy to będzie działać. A może widzicie inne rozwiązanie?

Pozdrawiam. Szpak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz, jeśłi masz 11-28 to jest to kaseta nie wolnobieg i będziesz mógł włożyć nowa kasetę 11-28.  Wszystko zostawić tylko kasetę zmienić.  Obejrzeć zęby w korbie. Bo być może będzie  przeskakiwać też na korbie gdy się depnie. Wtedy będzie gorzej bo korba nietypowa, przerzutka przednia tylko do tej korby.  Jak 38/11 będzie za mało to pomyślisz nad korbą i przerzutką przednią. ( i pewnie suportem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...