Skocz do zawartości

[mostek] odkręcająca się śruba


Michalkuu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Posiadam już wysłużony rower crossowy Kellys Axis. W związku z faktem, że ostatnio pobolewały mnie plecy, postanowiłem trochę zmodyfikować pozycję i zmienić kąt, tak aby kierownica była wyżej. Po odkręceniu śruby zaznaczonej na zdjęciu i podniesieniu kierownicy dokręciłem ją ze średnią siłą (mogłem dużo mocniej). Po jakichś 3km, drodze gruntowej i kilku dziurach kierownica stała się luźna (opadła na sam dół i mogłem nią poruszać do góry i na dół). Na szczęście nie jechałem szybko i nic się nie stało. Stwierdziłem, że zbyt słabo dokręciłem śrubę. Ustawiłem wszystko na nowo i dokręciłem na maksa przy pomocy narzędzia wielofunkcyjnego Topeak Mini 20 Pro. Jednak w tym przypadku dźwignia była bardzo krótka (używając normalnego klucza imbusowego z pewnością dało się dużo mocniej). Ruszyłem dalej pełen obaw. Po przejechaniu 90km już pod samym domem historia się powtórzyła, śruba znowu się nieco odkręciła i kierownica opadła. W domu ustawiłem wszystko na nowo i dowaliłem na maksa normalnym długim kluczem imbusowym. Nie wiem, co będzie dalej, ale boję się, że historia się powtórzy i spowoduje niebezpieczeństwo. Czy to normalne i śruba ta musi być tak mocno dokręcona? Gwint śruby wygląda ok. Może coś uszkodziłem w całym tym mechanizmie zbyt mocno od razu dokręcając? Na zdjęciu przykładowy mostek z internetu, nie konkretnie mój model.

Pozdrawiam

P.S. po zmianie kąta plecy prawie przestały boleć :D

mostek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi!

@SoloTM to zdjęcie dodałem tylko poglądowo i nawet nie zwróciłem uwagi, ale w moim mostku nie ma tej śruby, którą zaznaczyłeś na zielono :o

Rozkręciłem raz jeszcze, śruba ma gwint ok, ten 'dekiel' z gwintem wewnętrznym z drugiej strony też wydaje się ok. Ustawiłem jeszcze raz pod siebie i skręciłem, a jak znowu się zluzuje, to spróbuję na lakier do paznokci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...