Skocz do zawartości
isbjorn

[Osprzęt]Shimano w Kands, Lazaro itp.

Rekomendowane odpowiedzi

isbjorn

Cześć,

Byłem dziś w sklepie rowerowym, gdyż powoli przymierzam się do zmiany roweru na trochę lepszy. Rozmawiałem ze sprzedawcą i napomknąłem, że obecnie jeżdżę na Lazaro Integral V3 i chciałem się go troche podpytać czy zna te rowery. Był mega zdziwiony, że za rower na pełnym osprzęcie Alivio zapłaciłem 5 lat temu tylko 1400 zł i zasugerował, że nie mogą to być oryginalne przerzutki- na pewno chińczyki podróbkę włożyli... Rowery z Alivio zaczynają się wg niego od minimum 3k. Co Wy o tym myślicie, czy jest choć cień podejrzenia, że to podróbki? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MikeSkywalker

Bzdury opowiada i tyle. Po pierwsze żadne podróbki - oszczędzili na czymś innym, dali manetki i przerzutki żeby rower się lepiej sprzedawał. Dwa - Alivio można dać zarówno w rowerze za 1500 jak i w rowerze za 3000 - kwestia tego czy chce się zbudować dobrze zbalansowany osprzętowo rower czy dać jeden element/grupę która przyciąga uwagę. 

Trzy - producenci rowerów kupują osprzęt tzw. OEM, więc nieco taniej jak ten który jest dostępny w handlu detalicznym. Wiec Alivio które już teraz nie kosztuje fortuny parę lat temu było jeszcze tańsze. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Pablo59

Powiem więcej - tamto alivio to BYŁO alivio - w odróżnieniu od tego, które się obecnie NAZYWA "alivio"  ciut na wyrost :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MaxCava

Cieńki ten sprzedawca jak nie zna Lazaro i bliżniaka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
isbjorn

Mam to samo zdanie, ale wk%^&il mnie dlatego postanowiłem, że zapytam ;)  Od 5 lat jeżdżę i nic się nie dzieje, przerzutki działają jak trzeba, więc chińczyki musiałyby zrobić idealną kopię 1:1 ;) 

Przy okazji zapytam - czy warto wg Was zmienić rower z Lazaro na Kands Maestro, które teraz jest na Deore, czy nie odczuję dużej różnicy? Chcę wydać na nowego crossa do 2,5k. Nie zależy mi na hamulcach tarczowych, wolałbym v-brake ale z tego co widzę coraz częściej pchają tarcze do rowerów z tego przedziału cenowego...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MikeSkywalker

Nie ma sensu, zmień sobie przerzutkę/przerzutki w tym rowerze który masz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
isbjorn
40 minut temu, MikeSkywalker napisał:

Nie ma sensu, zmień sobie przerzutkę/przerzutki w tym rowerze który masz.

Ok, a jakaś lżejsza rama nie poprawilaby dynamiki jazdy? Czy to już konkretniejsze pieniądze?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
MikeSkywalker

Jak już to lżejsza rama plus sztywny widelec - czyli zmiana roweru na jakiegoś niedrogiego fitnessa. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta