Skocz do zawartości

[Osprzęt]Shimano w Kands, Lazaro itp.


isbjorn

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Byłem dziś w sklepie rowerowym, gdyż powoli przymierzam się do zmiany roweru na trochę lepszy. Rozmawiałem ze sprzedawcą i napomknąłem, że obecnie jeżdżę na Lazaro Integral V3 i chciałem się go troche podpytać czy zna te rowery. Był mega zdziwiony, że za rower na pełnym osprzęcie Alivio zapłaciłem 5 lat temu tylko 1400 zł i zasugerował, że nie mogą to być oryginalne przerzutki- na pewno chińczyki podróbkę włożyli... Rowery z Alivio zaczynają się wg niego od minimum 3k. Co Wy o tym myślicie, czy jest choć cień podejrzenia, że to podróbki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury opowiada i tyle. Po pierwsze żadne podróbki - oszczędzili na czymś innym, dali manetki i przerzutki żeby rower się lepiej sprzedawał. Dwa - Alivio można dać zarówno w rowerze za 1500 jak i w rowerze za 3000 - kwestia tego czy chce się zbudować dobrze zbalansowany osprzętowo rower czy dać jeden element/grupę która przyciąga uwagę. 

Trzy - producenci rowerów kupują osprzęt tzw. OEM, więc nieco taniej jak ten który jest dostępny w handlu detalicznym. Wiec Alivio które już teraz nie kosztuje fortuny parę lat temu było jeszcze tańsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo zdanie, ale wk%^&il mnie dlatego postanowiłem, że zapytam ;)  Od 5 lat jeżdżę i nic się nie dzieje, przerzutki działają jak trzeba, więc chińczyki musiałyby zrobić idealną kopię 1:1 ;) 

Przy okazji zapytam - czy warto wg Was zmienić rower z Lazaro na Kands Maestro, które teraz jest na Deore, czy nie odczuję dużej różnicy? Chcę wydać na nowego crossa do 2,5k. Nie zależy mi na hamulcach tarczowych, wolałbym v-brake ale z tego co widzę coraz częściej pchają tarcze do rowerów z tego przedziału cenowego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...