Skocz do zawartości

[przerzutka tył] strzelanie, zgięcie


rabarbaros

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstępnie chcę zaznaczyć, że jestem kompletnym laikiem. Rower to stary, poskładany z nie wiadomo czego Trek. Ponieważ zamierzam do tego podejść budżetowo, do jazdy rekreacyjnej, itd. Nakreślę może problem: kaseta nowa, korba itd nowe, łańcuch nowy. Podczas obracania, na wózku tylnej przerzutki występuje chrobotanie i co jakiś czas jakby podskok łańcucha. Na łańcuchu jest spinka. Ponieważ jak już wspomniałem jestem amatorem, zastanawiam się czy chodzi o:

długość łańcucha?

IMG-20200730-173425.jpg

Krzywy hak lub przerzutka?

IMG-20200730-173239.jpg

IMG-20200730-173440.jpg

IMG-20200730-173447.jpg

wytarte roli?

IMG-20200730-173656.jpg

Wiem rower jest usyfiony. Nagrałem też filmik, niestety w pionie he

https://youtu.be/eIgpJzRFUsc

Nie chce już do niego dokładać,za wiele . Więc jeśli to jedna z tych przyczyn, czy wszystkie to: jeśli przerzutka czy i jak ją wyprostować? Czy hak musi być konkretnie taki sam czy mogę kupić jakiś standardowy? czy te rolki też mogą być standardowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak regulacja tylnej przerzutki nie pomoże, to może kupiłeś zły łańcuch (zła szerokość) i jest niekompatybilny z posiadanym napędem.
Wózek tylnej przerzutki musi być równoległy do zębatek kasety, kombinuj z baryłką regulującą naciąg linki przy tylnej przerzutce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobry. Pozostaje Ci pokręcić baryłką. Jeśli hak nie jest wybitnie skrzywiony, to powinno się dać ustawić.
A czy jest wygięty, to już sam musisz ocenić. Można go wykręcić i położyć na płaskim i będzie widać.
Można go też naprostować (to aluminium) i jeśli będzie po tej operacji OK, to dla pewności możesz kupić już nowy hak (będzie jako zapas).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch dobry, ale przerzutka ma węższy wózek ( jest pod 9 sp ) Jeśli dojdzie do tego lekkie skrzywienie to łańcuch może ocierać o wózek. Tym bardziej, że zastosowałeś spinkę, która jest dosyć szeroka ( lepiej było kupić spinkę kmc cl573r )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...