Skocz do zawartości

[2021] Giant XTC SLR 29


tomrok

Rekomendowane odpowiedzi

@bogus92

To samo miałem napisać. Wersja za 6299 zł jest naprawdę fajnie wyposażona, pod warunkiem, że ten amor to nie jakaś padaczka. Nigdzie nie znalazłem testów tego widelca, z wyjątkiem informacji prasowych. Fajnie, że ma golenie 34mm, co w tym przedziale cenowym raczej nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafu różnice w wyposażeniu moim zdaniem niewielkie między tańszą a droższą wersją (głównie hamulce i korba), różnica w cenie znacząca. Mogliby się  nie wygłupiać i dać manetkę XT do droższego. Opłaca się wziąć tańszy i tylko hamulce zmienić. Poza tym, bardzo interesujące rowery, przyznaję. Ramy "zapatrzone" nieco w deklowe RR XC50/100/500. Pod względem cen to także wyzwanie dla Dekla. Ciekawe jak z samodzielnym serwisowaniem tych widelców będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy, że na Gianta możemy dostać całkiem niezły rabat, więc ta najwyższa wersja będzie spokojnie do kupienia za 5400-5500.

Moim zdaniem mogą narobić zamieszania w segmencie bo w zasadzie tylko Dec będzie mógł z nimi konkurować; lekka rama z boostem, świetny napęd, nienajgorsze hamulce i rzadkość w tej klasie - przyzwoite opony.

Edytowane przez Sabarolus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mod Team

Spora baza kół, szeroka kierownica, kąty na granicy akceptowalności...
W sumie to idzie bardziej w Trail'a niż XC ;)
Zawody XC - przypuszczam, że wątpię...:icon_wink:
Różnica w cenie między modelami jest faktycznie zbyt duża jak na dany osprzęt.
Ciekawe ile waży rama, skoro się chwalą, że jest najlżejsza w historii ( ich ) ram aluminiowych MTB...
Nowy standard sztywności : "Dzięki najlepszemu w swojej klasie współczynnikowi sztywności do masy ramy..." - poczekamy na testy :yes:
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2020 o 03:32, KrissDeValnor napisał:

W sumie to idzie bardziej w Trail'a niż XC ;)
Zawody XC - przypuszczam, że wątpię...

Czy mógłbyś mi to rozjaśnić? Na jakie parametry patrzysz? Patrząc w tabelkę, widzę stromy rower XC z lekko obniżonym przekrokiem. Szeroką kierownicę bym ściął w 10 minut, kąty 70/74. Porównuję do zeszłorocznego Scott Scale.

Edytowane przez c1ach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te propozycje są dobre i warte uwagi. Pozostaje tylko kwestia preferencji i właściwego doboru ramy. Osobiście zaryzykowałbym i wziąłbym tego Gianta, bo lubię eksperymenty (nietypowy widelec).

Godzinę temu, Bart_miro napisał:

Decathlon odpada z tej całej grupy

Sam wybrałem Chisela, ale RR XC500 nadal bardzo mi się podoba. Przegrał u mnie ze specem, który ma ramę z suportem BSA i z możliwością montażu przedniej przerzutki. Brak ograniczeń w konfiguracji sprzętu to wielka zaleta i wartość sama w sobie.

RR  ma wieczystą gwarancję na ramę, ma świetne koła i ogólnie jest dobrze wykonany. Dla przekonanych do napędów 1xXX to dobry wybór, nie skreślałbym go.

Edytowane przez KurczakNorris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli zamierzasz się ścigać, to bez manetki ani rusz. Mówię to z doświadczenia. Miałem Speca Epica z blokadą na goleni i bardzo często po prostu nie było czasu i możliwości bezpiecznego sięgnięcia do blokady w warunkach wyścigowych. OK, to niby sekunda, ale wystarczy do zaliczenia porządnego dzwona. :) W praktyce wyglądało więc to tak, że albo podjeżdżałem na odblokowanym (pół biedy), albo zjeżdżałem na zablokowanym.

Jeżeli chodzi o "dokupienie", to nie jest to takie proste i tanie. Trzeba też wymienić tłumik, czyli (zależnie od modelu) jedną z najdroższych części widelca. :)
Aha - nigdzie nie widzę podanego konkretnego modelu tego Chisela, więc piszę to bardzo ogólnie.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...