Skocz do zawartości

[Rama] Kross Black Edition 1 - wgłębienie


kacpe112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie dotyczące wgłębienia w ramie rowerowej które powstało na wskutek tarcia opony o lewy brzeg ramy. Powstało wcześniej wspomniane wgłębienie o głębokości ok 1-3mm. Czy przez nie może mi pęknąć rama? Czy muszę się udać do jakiegoś serwisu aby to naprawić czy sobie odpuścić i jeździć dalej?

Zdj ramy roweru.

Screenshot_2020-07-28-22-59-28.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Należało o wiele wcześniej zareagować ( jak lakier był zeszlifowany)

2. Nie piszesz dlaczego powstało takie wgłębienie - wymieniłeś oponę na szerszą? luzy na piaście?

3. Koniecznie musisz wyeliminować dalsze pogłębianie zeszlifowania.

4. Jeśli wgłębienie ma faktycznie 3mm to praktycznie jest już dziura i jak jeździsz agresywnie robi się to niebezpieczne.

7 godzin temu, kacpe112 napisał:

nic nie było słychać

W to nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lezia napisał:

1. Należało o wiele wcześniej zareagować ( jak lakier był zeszlifowany)

2. Nie piszesz dlaczego powstało takie wgłębienie - wymieniłeś oponę na szerszą? luzy na piaście?

3. Koniecznie musisz wyeliminować dalsze pogłębianie zeszlifowania.

4. Jeśli wgłębienie ma faktycznie 3mm to praktycznie jest już dziura i jak jeździsz agresywnie robi się to niebezpieczne.

Ad.1 Nie ja jeżdzę tym rowerem, więc nie wiedziałem o tym.

Ad.2 Spowodowały ją luzy na piaście.

Ad.3 Luzy zostały wyeliminowane, wymieniona oś piasty na nową. Pogłębianie już nie wchodzi w grę.

Ad.4 Tą wartość dałem w przybliżeniu bo nie jestem w stanie tego zmierzyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co. Przecież alu nie gnije od braku lakieru. Nie ma znaczenia, czy jest lakier, czy nie. Od środka rama przecież wcale nie jest pryśnięta.

Ja nie wiem, co wy w szkole na technice robiliście, ale mnie uczyli, że alu natychmiast się utlenia powierzchniowo i dalej nie koroduje. Zgnije, jeśli zawsze będzie w mokrym i słonym. Ale to też prędzej ze starości umrzesz.

Mam alu szosę od wielu lat, która wcale nie jest pryśnięta i wygląda tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...