Skocz do zawartości

[2020] Trimm One - solarny gps


KrissDeValnor

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Wpadł mi dzisiaj w oko tytułowy gps - dzięki pewnemu kanałowi yt : klik

Strona producenta : klik

Co sądzicie o tym urządzeniu ?
Ktoś miał do czynienia z podobnym wynalazkiem ( niby tytuł filmiku mówi, że to pierwszy tego typu w historii ) ?
Jak to się może sprawdzać w praktyce ?
Chodzi głównie o czas działania, bo mam nadzieję, że reszta działa bez zarzutu ( tak, chcę w to wierzyć :icon_wink: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz, KrissDeValnor napisał:

Co sądzicie o tym urządzeniu ?

lightweight aluminum-body enables its slim and elegant look. It is truly a high-tech eye candy for your bike.

Wszystko w temacie. "Lady Gadget"

it runs up to 50 hours after a single charge. Even without the sensor, it can operate up to 15 hours.

Jeżeli wykorzystuje sensor do ładowania baterii to spowalnia rower - to przecież oczywiste, to nie perpetuum mobile. Garmin działa dłużej na baterii, uznany producent i ataki hackerów mu nie straszne. 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Teraz, MaxCava napisał:

Solar bo ładuje się od słońca ?

I tak i nie, po prostu w zestawie masz małą ładowarkę solarną montowaną na kierownicy XD

Z tego co rozumiem całą "magią" jest 50 h na baterii, które po prostu używa czujnika prędkości do określania pozycji na bieżąco a GPS pewnie używany jest sporadycznie, albo przy zakrętach. Czyli pewnie w terenie, albo bez wgranej trasy nie oferuje nic więcej niż dowolne inne urządzenie.

Pewnie gdyby zaczęli od kickstartera i rozdmuchanego marketingu jak wiele innych tego typu projektów to mogliby odnieść sukces a tak to jakoś im tego nie wróżę :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, safian napisał:

po prostu używa czujnika prędkości do określania pozycji na bieżąco a GPS pewnie używany jest sporadycznie,

Hmmm ... ale to nie GPS głównie zużywa baterię tylko ekran. Chyba : ) Zresztą skąd to pudełko ma wiedzieć, że skręcamy ? :)

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak - jakby kosztowało z 30 E na ali to ok, ale żeby płacić jak za prawdziwy komputer treningowy ? Kiedyś na spływ zabrałem taki solar żeby smartfona podładować - myślałem, że z głodu zdechnę czekając :) To teraz wożę powerbanka - te komputerki maja bardzo mała baterię, 200g wystarczy na kilka ładowań Garmina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie 3 stowki euronow ... czyli jestesmy w polowie drogi do Fenix 6x Pro Solar :>   ja tam poczekam az garmin wrzuci  solara w troche wiekszej wersji do jakiegos 540 ew wrzuci go tez do zegarka lzejszego typu  955, i nie bedę chyba explorował TRimma, bo co by nie mowic, urzadzenie ma ladna obudowe, pewne jakos dziala, ale nic nie wiadomo o jakims Trimm portalu, a w przypadku garmina w pakiecie dostajemy GC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odgrzewam,

ja używam tego komputera w wersji TrimmOne LITE od 1,5 roku. Przejechałem z nim sporo tras i problemów nie było. Obsługa łatwa, mapy prowadzą różnie w zależności czy jedziesz szosą czy mtb. Mam ten z solarem. Faktycznie daje radę i w trakcie jazdy potrafi ładować komputer. Ostatnio nawet wszedł polski test tego urządzenia, czyli ktoś się w Polsce tym tematem zajmuje. I cena atrakcyjniejsza niż garmina.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Mylisz routing z jazdą po śladzie. 

Ten pierwszy to znany np. z samochodów typ nawigowanie. Prowadzi Cię po drogach, gada co by skręcić w prawo czy w lewo itp.

Natomiast jazda po śladzie to ...jazda po śladzie. Masz na ekranie kreską i jedziesz tak żeby z niej nie zjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...