Skocz do zawartości

[Lemondka montaż] Corratec


korb59

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

Mam pytanie jako laik w temacie. W zeszłym roku kupiłem używaną szosówkę Corratec.  Ostatnio dokupiłem do niej tzw. Lemondkę bo rekraacyjnie startuje w triathonie. Mam jednak problem z montażem. Na standardowy uchwyt lemondki kierownica jest zbyt cieńka. Dołożone do lemondki były takie metalowe podkładki jednak z nimi już grubość jest za duża i nie można tego zamontować na kierownicy. Kombinowałem z jakimiś podkładkami i w miarę się to trzyma ale nie jest to zbyt stabilne. 

Czy możecie coś doradzić jak to podmontować solidnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej wolałbym " jak dorzucisz zdjęcia będzie łatwiej z oceną sytuacji" ale OK Dobrze, że sarkazm ( a może poczucie humoru) jeszcze w społeczeństwie nie zaginął w tym 2020 bo pewnie byłoby juz całkiem smutno :-)  

jak tylko będę w stanie to z pewnością dorzucę zdjęcia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak po inżyniersku, to może odwrotnie założyć obejmy łapiące rurki lemondki? Tzn. żeby uchwyty do kierownicy dać bliżej mostka, a te obejmy wsadzić od zewnątrz.
Chyba że wtedy pręty będą za bardzo spod łokcia wychodzić i nie będzie wygodnego chwytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat załatwiony. Rozsunąłem ramiona lemondki o jakieś 2-3 cm. Tam średnica kierownicy jest już mniejsza i dobrze się spasowało na metalowych podkładkach załączonych w zestawie. Teraz trzyma porządnie. Dziękuję z pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...