Skocz do zawartości

[Nakolanniki] lekkie i przewiewne


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

Potrzebuję pomocy w wyborze ochraniaczy na kolana. Budżet to 250 zł. Jeżdżę po lasach, na moich trasach nie ma przeważnie kamieni, natomiast dużo korzeni i chciałbym się zabezpieczyć przed upadkiem na czymś takim. Długość moich wypraw to 2 - 3 godziny, więc nakolanniki muszą być przewiewne i żeby boga się w nich nie pociła, ale też jest ważne żeby nie zsuwały się z nogi.

Doradzicie coś?

Pozdrawiam,

Sz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dość długie, ale akurat na mojej nodze nie sięgają do połowy łydki. Z tego co zauważyłem, to krótsze będą takie zapinane na rzepy, ale pewnie kosztem przewiewności i wygody. Jakieś tam boczne panele mają, ale są one dość cienkie. Kupiłem je z myślą o takiej umiarkowanej ochronie typu gleba na singlu, więc mam nadzieję że dadzą radę. Jutro powinienem mieć już ten większy rozmiar, to może napiszę coś więcej i wrzucę jakieś foto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ci od razu napiszę info, jakie dostałem z Endura Store. Generalnie stronie Endury (tej international) jest info, że dla obwodu uda 52-60 rozmiar M-L, powyżej 60 L-XL. Obwód uda niby się mierzy 10 cm poniżej krocza. Wyszło że mam prawie 60, więc zamówiłem M-L, bo bałem się, że mogą się zsuwać. Okazało się że z wielkim trudem mogę to na nogę wcisnąć, nie wspominając już o jakiejkolwiek wygodzie. Napisałem do sklepu prośbę o info na temat wymiarów (szkoda że po czasie) i ewentualną wymianę na L-XL.

Dostałem takie info:

OCHRANIACZE KOLAN SINGLETRACK LITE 2020 M/L:

Obwód u góry: 36-48cm

Obwód u dołu: 28-37cm

 

OCHRANIACZE KOLAN SINGLETRACK LITE 2020 L/XL:

Obwód u góry: 40-57cm

Obwód u dołu: 33-45cm

No i faktycznie, jak zmierzę obwód nogi w miejscu , gdzie przychodzi ochraniacz, to powinienem od razu brać L-XL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam POC vpd Air , lekkie , wygodne i przewiewne. VPD to materiał , który utwardza się przy uderzeniu o twardą powierzchnię, poziom ochrony to jeśli dobrze pamietam.. dwójka. Używam też ION , te mają dodatkowo twardą skorupę , w miarę wygodne..  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki jest poziom ochrony w danym modelu Endura.. tutaj jest 2 czyli chroni z przepuszczalnością do 9 kn ,czyli granica pękania kości, sprawdź w internecie.   POC są komfortowe i mam je na znacznie dłuższe wypady . U mnie rozmiar L , góra to 60+ ale to nie ma znaczenia , nakolanniki nie są długie. Na trasy gdzie dużo kamieni i ryzyko rozcięcia ochraniacza , zakładam z dodatkową sztywna wkładką od ION.  Powodzenia ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu i tu jest pianka/gąbka. Endura nie podaje żadnego info na temat poziomu ochrony, więc trudno to porównać z POC. Obstawiam że POC lepiej chroni, bo szwedzi są znani ze swojego podejścia do bezpieczeństwa, ale też cena 100 zł wyższa. Pewnie to lepszy wybór, jeśli mieści się w Twoim budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rafu myślę że to co napisał @Kemusijest w 100% prawdą. Na moje potrzeby jedne i drugie będą wystarczające. POC znalazłem za tyle https://allegro.pl/oferta/ochraniacze-na-lokcie-poc-joint-vpd-l-air-czarne-9517913563?utm_medium=app_share&utm_source=Facebook. 70 zł różnicy. Tu chyba wygoda będzie miała priorytet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem dzisiaj test i ochraniacze są całkiem wygodne, ale jest w nich gorąco. Nie wiem czy w POC'ach nogi się mniej POCą :D ale ja byłem poza moją strefą komfortu termicznego. Też mam otwory (chyba) wentylacyjne w tych wkładkach piankowych jakieś, ale nie wiem czy to coś daje. Mimo tego myślę, że w zastosowaniu trailowym jest to do zaakceptowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymiarów nie podam ,bo teraz nie mam jak..kupiłem rozmiar „L” i jest ok. Na dłuższych trasach POC (air) jest mniej krępujący od ochraniaczy z dodatkową sztywną wkładką, czasami używam , góra POC dół ION . Prawdę powiedziawszy..rzadko używam ochraniaczy i pełnego hełmofonu , wożę w plecaku na wszelki wypadek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...