Skocz do zawartości

[Korba] Wymiana korby Suntour Zeron


Adam2626

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

W moim Dartmoor Blackbird Intro 2020 urwałem gwint i trzeba wymienić korbę na nową. Chciałem zamówić identyczną jak miałem domyślnie (Suntour Zeron), ale jest wszędzie soldout, więc zacząłem szukać zamienników i znalazłem Suntour Aion.

I tutaj zaczynają się prolemy, na stronie gdzie znalazłem Aion'a napisane jest, że długość linowego łańcucha to 52, a dla Zeron'a 50mm (patrz załącznik) - czy w takiej sytuacji część będzie pasować do mojego roweru? W internecie znalazłem info, że różnica do 5mm powinna być ok.

Postanowiłem jeszcze sprawdzić na stronie producenta i tutaj w przypadku długości ramion 175mm, długość łańcucha to 53mm.

 

Fajnie, gdybby jeszcze ktoś mi potwierdził, czy suport i gwint będzie się zgadzać? W jednym przypadku są łożyska Hollowtech, w drugim BSA

2020-07-26_23h01_42.png

2020-07-26_23h01_24.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawde mówiąć jestem już troche zdesperowany - rower kupiłem prawie 2 miesiące temu a jeździłem 3 razy... :)

Jeżeli nie oznacza to dla mnie jakiś krytycznych niedogodności to jestem gotów trochę tą linię zmienić. Co w praktyce oznacza zmiana linii o 2mm?

 

No i co z tym suportem, będzie pasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, w sumie to jest dobra okazja, żeby zrobić upgrade, ale nie widzę nigdzie korby SLX 7000 z zębatką, a ta moja jest fixed.

 

Znalazłem DARTMOOR ROCK V.2 ale znów nie jestem pewien, czy będzie pasować u mnie. Według Velo u mnie jest BSA/Euro73, a w serwisie mówili mi coś o Hollowtech. 

Potwierdzi ktoś, czy będzie pasować? Chętnie poznam też opinie na temat tej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...